ТЕНДІТНІ ПРОВІСНИКИ ВЕСНИ

12.03.2021 admin ЕкоосвітаНовини

Весна! Пора року, яку ми з нетерпінням чекаємо. Але найбільше тішить око розмаїття перших весняних квітів. Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України. Вони підлягають суворій охороні: їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин.

Але, на жаль, разом із весняною природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи.

Відділ еколого-освітньої роботи Національного природнього парку «Північне Поділля», щоб зберегти ранньовесняні квіти кожного року проводить масову всеукраїнську екологічну акцію “Первоцвіт”, зокрема, майстерки з виготовлення альтернативних квітів. Нещодавно екоосвітяни провели такі заходи для учнів: Бродівської ЗЗСО №3, Пониковицької ЗОШ, Суходільської початкової школи, Дуб’євського НВК та Берлинської ЗОШ. Вдячні вчителям та школярам, що радо відгукнулися підтримати природоохоронну акцію «Первоцвіт – 2021». При зустрічі з прекрасними квітками майте шану до цих справді чарівних і до того ж цілющих рослин. Не зривайте оберемки квітів, які згодом бездумно викинете. Краще помилуйтеся ними в природі, а на згадку сфотографуйте чи замалюйте. Тим дорожчі вони будуть для вас. Бережіть красу природи, весняні усмішки рідної землі. Вони справді цього варті. Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля примхи насолодитися їх запахом і красою.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест