СТУДЕНТИ-ПЕДАГОГИ ЗДІЙСНИЛИ КРАЄЗНАВЧУ МАНДРІВКУ ПО ТУРИСТИЧНОМУ МАРШРУТІ «ТРИНІГ»

18.05.2024 admin НовиниРекреація

У п’ятницю, 17 травня, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» провели для студентів-педагогів груп П-21, П-22 та П-23 Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича краєзнавчо-пізнавальну рекреаційну мандрівку по туристичному маршруті «Триніг» що пролягає по території однойменної комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи.

Під час проходження туристичного маршруту, на окремих ділянках юні мандрівники мали нагоду почути багато цікавого про рослинне розмаїття території, окрема вони оглянули місця зростання вічнозеленого плюща звичайного, якого місцеві люди називають українською ліаною, та слухали легенди, що пов’язані з плющем із давньогрецької міфології, яких студентам-педагогам розповідали інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля».

На інших зупинках туристичного маршруту, мандрівники мали нагоду побачити охайні лісостани, в яких зростають буки, доторкнутися до вікових дерев, яких природоохоронці називають буками-патріархами, та почерпнути багато цікавого про особливості інших дерев, зокрема модрин, кленів тощо.

Однак, найцікавішими об’єктами, які, образно кажучи, зачарували мандрівників, були архаїчні закам’янілі останці всіляких химерних форм, що залишилися тут від палеоісторичних часів Сарматського моря, і яким приблизно 11-7 млн років. Серед таких своєрідних мегалітів найбільш цікавими є «Камінь-кат», «Мертва голова», «Лежачий пес» і, звичайно «Триніг» – кам’яна глиба, що стоїть на самій вершині гори на трьох опорах у вигляді лагідного звіра.

Також студентам-мандрівникам було цікаво оглянути й локацію колишньої каменоломні та джерела, що є витоками річки Стир.

У пізню вечірню пору, сповнені багатством приємних вражень від спілкування із живою автентичною природою, юні мандрівники повернулися до Бродів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест