СПОГАД ЮНОГО ОРНІТОЛОГА-АМАТОРА ПРО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ПТАХІВ

03.02.2022 admin Новини

Нещодавно, а точніше 26 січня цього року, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» проводили зимовий облік птахів у парку «Здоров’я» міста Золочів. У цьому орнітологічному заході, серед інших, також взяли участь й місцеві школярі. Ось який спогад залишив про цей день учень 9-го класу Золочівської школи №2 Вадим Кузьмач.

«Це був хороший, зимовий день. Для початку ми зібралися у центрі міста Золочів, там були мої однокласники, класний керівник Любов Богданівна, орнітолог Петро Гринюк і його команда, з якою ми дружно провели час.
Зустріч, яка була запланована у цей день, проводилась у парку «Здоров’я». Для початку орнітолог Петро познайомив нас із таким збільшувальним апаратом, як бінокль, ми подивились, потримали у руках і за деякий час розібрались.

Дальше ми йшли стежиною парку «Здоров’я» і розглядали різних птахів таких як: галка, синиця, снігур, ворона, голуб і багато різних, ми нарахували до 20-ти видів птахів. Також, ми підійшли до нашого озера «Молодіжного», і почали розмову про річку, яка бере початок з нього, вона називається Млинівка і впадає у річку Золочівка, а річкам Золочівка впадає у Західний Буг.

Коли наша цікава зустріч підходила до кінця, ми поговорили, що можна а що не можна давати птахам. Так ось, їх можна годувати калиною, льоном, кукурудзою, вареною картоплею, вареною морквою і крихтами білого хлібу. Також, як я говорив, є їжа, якою їх не можна годувати – хліб з пліснявою, чорний хліб, солена, смажена та копчена їжа. Пізніше ми розставити у годівлі ті продукти, які птахам можна їсти.

На завершення пан Петро подарував нам календар із зображенням гарного метелика і мій класний керівник Любов Богданівна просила, навіть наполягала, щоб пан Петро поставив свій підпис на згадку, але він відмовився, бо вірив, що ми ще зустрінемось, і замість підпису написав нам побажання: «Гарної зими і до зустрічі». Мені дуже сподобалося, і я навіть хотів би побути орнітологом хоча б один день».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест