СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА ГІМНАЗИСТИ БРОДІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ, ЗА СПРИЯННЯМ ПРАЦІВНИКІВ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ», ПРОВЕЛИ У ФОРМІ ПІЗНАВАЛЬНО-КРАЄЗНАВЧОЇ МАНДРІВКИ

09.06.2022 admin НовиниРекреаціяРекреація

9 червня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для гімназистів 6-А та 6-Б (10-А, 10-Б) класів Бродівської гімназії пізнавально-краєзнавчої мандрівки з відвідинами цікавих етнічно-історичних та релігійних об’єктів. Мандрівка відбулась замість гімназійного свята Останнього дзвоника, який у цей день, за мирних умов, мав би відбутися у стінах їхнього навчального закладу.

Відтак, на початковому етапі мандрівки гімназисти та їх наставники побували у мальовничому селі Гавареччина, що у Золочівському районі Львівщини, де й до нині за старовинними технологіями та прадідівським методом виготовляють славнозвісну чорнодимлену Гаварецьку кераміку.

У дворі майстерні митця-гончаря Івана Луковського гімназисти мали нагоду почути цікаві розповіді про історію чорнодимленої кераміки, про методику творення унікальних керамічних предметів ужитку, а також взяти участь у майстер-класі з виготовлення глиняних виробів та власноруч на справжньому гончарному крузі виготовити свій особистий глиняний виріб.

Після декількох годин, проведених на обійстю гаварецького майстра-гончаря, Бродівські гімназисти відвідали Криївку-музей воїнів УПА, що знаходиться в лісовому масиві у західній околиці села Гавареччина. Тут працівники НПП «Північне Поділля» розповіли юним мандрівникам історії з життя та боротьби місцевого люду за самостійність України у воєнні й після воєнні 40-ові роки минулого сторіччя. Також потім, усі дружно мандруючи гаварецькими вуличками, оглянули історичну криницю своєрідної конструкції, якій цьогоріч – рівно 100 років від дня її спорудження.

Завершальним етапом пізнавально-краєзнавчої мандрівки Бродівських гімназистів, були відвідини унікального монахського скиту Покладання Ризи Пресвятої Богородиці ПЦУ, що розташовується на Святій Горі у кількох кілометрах від села Гавареччина. Перебуваючи в монастирі, гімназисти-мандрівники побували у святинях цієї монахської обителі – старовинній дерев’яній церкві Св. Онуфрія, помолилися у новітньому храмі Покладання Ризи Пресвятої Богородиці, оглянули печеру-грот, що поруч із церквами, слухали розповідь про об’явлення Матері Божої на Святій горі та досхочу напилися студеної водиці із легендарної монастирської криниці.

У післяобідню пору, сповнені найприємніших вражень від мандрівки, Бродівські гімназисти повернулися додому.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест