РІЗДВЯНІ ТРАДИЦІЇ

26.12.2023 admin Новини

Українці здавна бережуть і шанують традиції Різдва! Працівники національного природного парку «Північне Поділля» долучаються до збереження і популяризації різдвяного святкування.
Основні традиції та символи Різдва в Україні:

Головною різдвяною стравою є КУТЯ — пшенична або ячмінна каша, змішана з родзинками, маком, медом і горіхами. Також на столі обов’язково має стояти узвар.

На почесному місці в домі повинен стояти Дідух — житній, пшеничний або вівсяний сніп, який символізує урожай та добробут. А ще плетуть солом’яних павуків!

Сідати за святковий стіл необхідно з появою ПЕРШОЇ ЗІРКИ, що символізує народження Ісуса. Святий Вечір традиційно розпочинається молитвою за здоров’я живих і упокій мертвих. Господар першим сідає за стіл, запалює різдвяну свічку й благословляє вечерю, після чого куштує кутю і роздає її родині.

Обов’язковою різдвяною традицією є КОЛЯДУВАННЯ — звичай, під час якого групи колядників піснями славлять господарів. Найчастіше в таких піснях звучать побажання щастя, здоров’я та достатку. По закінченню співу, господарі виносять колядникам солодощі або гроші. Вважається, що чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік.

Давнім та унікальним різдвяним звичаєм є ходіння з ВЕРТЕПОМ. Вертеп – це театралізована вистава про народження Ісуса Христа, в якій прославляється Бог і в якому ролі різних персонажів виконують живі люди.

Ловіть підбірку світлини різдвяних традицій святкування Різдва Христового працівниками НПП «Північне Поділля».

Дякуємо нашим рідним хлопцям і дівчатам ЗСУ за можливість зустрічати Різдво! Низький Вам уклін, рідненькі!

Бажаємо Миру, злагоди, добра і нехай закінчиться війна!
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест