ПРОДОВЖЕНО РОБОТУ НАД ПРОЄКТОМ ВЕЛОТУРШЛЯХУ «СТАРИМ ІМПЕРСЬКИМ ПРИКОРДОННЯМ»

20.05.2020 admin Новини

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1-2.jpg

19 травня працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» продовжили роботу над реалізацією проєкту велосипедного туристичного шляху, робоча назва якого «Старим імперським прикордонням».
Під час чергового етапу роботи фахівці з рекреації провели фіксацію географічних координат GPS-пристроєм та зафотографували цікаві штучні і природні об’єкти першого, так званого, ешелону майбутнього туристичного шляху.
Під час роботи над проєктом працівники відділу побували біля найстарішої на Бродівщині придорожньої кам’яної фігури, на постаменті якої значиться її фундатор – Лукаш Наум, та зазначено рік встановлення – 1839. Черговим об’єктом була висока могила на окраїні лісу із різьбленим дерев’яним хрестом, під якою, за інформацією партнерів із Бродівського історико-краєзнавчого музею, покояться останки рекрутів, яких енкаведисти розстріляли у літку 1941-го. Також, на туристичному шляху є цікавої форми храм – церква Святого Великомученика Димитрія, збудований у 1919 р.
Далі, відповідно до проєкту, велошлях пролягатиме попри заповідні ділянки НПП «Північне Поділля», де з весни до осені – багато цікавого рослинного розмаїття. Наприклад, зараз на заповідних ділянках пишно квітують анемона лісова, півники угорські, а місцями можна бачити степову траву ковилу.
На цій ділянці велошляху надзвичайно мальовничі краєвиди у бік Волині. Адже у цій місцевості до Першої світової війни пролягав кордон між двома імперіями – Австро-Угорською та Російською.
Не менш чарівний ландшафт і на гору Цимбал, що є ділянкою НПП «Північне Поділля» на самій межі із Рівненською областю. Білі виступи мергелю поміж смарагдових трав та на фоні небесної синяви, причепуреної хмарами, – несказанно красиві.
Відрадно було зустріти на заповідних ділянках й науковців-ентомологів, які часто провадять тут свою наукову діяльність. У розмові з ними, було корисно послухати про різних комах, особливо про жуків-карабідів, тощо.
Не менш цікавим на велотуршляху є пам’ятний кам’яний комплекс із хрестом поруч із дорогою, де свого часу пролягала VIA REGIA – місцеві краєзнавці називають її «Королівською дорогою». До речі, VIA REGIA – найстаріший та найдовший сухопутний шлях, що поєднував Східну і Західну Європу. Його довжина 4500 км і йому вже понад 2000 років. На одному із кам’яних глиб пам’ятного комплексу на честь «Королівської дороги» викарбувана карта VIA REGIA. Але детальніше про це можуть розповісти гіди-провідники відділу рекреації НПП «Північне Поділля» під час веломандрівки. Тож, з такими питаннями можна звернутися на ел.скриньку turyzm.npp@gmail.com й замовити веломандрівку.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест