ПРИРОДООХОРОНЦІ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ МОНІТОРИНГ НА ПРЕДМЕТ ФЛОРИ І ФАУНИ ОКРЕМИХ ЗАПОВІДНИХ ДІЛЯНКАХ

13.03.2020 admin Новини

12 березня працівники науково-дослідного відділу Національного природного парку «Північне Поділля», спільно з колегами  Золочівського природоохоронного науково-дослідного відділення, провели обстеження території установи в околицях села Брахівка Буського району. Метою обстеження було – фіксування локалітетів рідкісних ефемероїдів, зокрема, рослин, які занесені до Червоної книги України.

В результаті обстеження було виявлено два локалітети зростання білоцвіту весняного – рідкісної і красивої рослини, у нас ця рослина трапляється на північно-східній межі свого ареалу поширення. Ліси в околицях с. Брахівка формують культури сосни звичайної, також є фрагменти природних лісів дуба звичайного та вільхи чорної. Цікаво те, що у чагарниковому ярусі зустрічаються чорниця, брусниця, верес звичайний, що є рідкістю для заповідних ділянок НПП «Північне Поділля».

Оскільки у лісі є водні канали, не дивно, що там є популяція бобрів. Їхня діяльність сприяє заболоченню території. Також природоохоронці спостерігали початок масового льоту метелика лимонниця звичайна (цитринець або палист крушиновий), який є одним з перших денних метеликів, що появляються на початку весни.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест