Працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду запобігли поширенню вогню із прилеглих територій на землі природно-заповідного фонду

23.03.2020 Паньків Сергій Охорона

19 березня до служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Північне Поділля» надійшло повідомлення про те, що між селами Ясенів та Підгірці Бродівського району на землях, що межують з територіями Нацпарку горить суха трава.

Для локалізації та гасіння пожежі були залучені інспектор з охорони ПЗФ Підкамінського ПНДВ Сенюта А. І. до якого долучилися небайдужі громадяни, жителі села Підгірці – Будаш Юрій та Придиба Михайло. Загоряння вдалося оперативно локалізувати та загасити, що не дало можливості розповсюдитися вогню на території та об’єкти Нацпарку.

Національний природний парк «Північне Поділля» звертає увагу населення та органи місцевого самоврядування, що відповідно до статтей 771,, 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна, а відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України і кримінальна відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, за самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду.

Тому закликаємо громадян відмовитись від спалювання сміття, сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу та спричиняє інші негативні наслідки, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест