Працівники НПП «Північне Поділля», спільно із волонтерами від ГО «ЛІіС», облаштували штучні оселі для кажанів

15.12.2022 admin Новини

У четвер, 15 грудня, працівники Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із волонтерами від Львівської громадської організації «Лісові ініціативи і суспільство», в рамках угоди про співпрацю провели природоохоронну акцію з облаштування штучних помешкань для кажанів (кажанятників) у лісовому масиві неподалік села Брахівка Буської громади Золочівського району Львівщини. Ця заліснена ділянка належить до природно-заповідного фонду України і входить до природоохоронних територій НПП «Північне Поділля».

Ділянку для розташування так званих кажанятників було вибрано у лісі з відповідним простором. Загалом у цей день було вивішено чотири кажанятники.

Штучні оселі для кажанів природоохоронці облаштували для того, щоб створити сприятливі умови для передування цих тваринок, оскільки вони дуже є корисними для лісу. Адже кажани, разом із птахами, стримують розвиток популяцій різних шкідливих комах і регулюють їх чисельність.

До речі, тут, у лісах навколо села Брахівка, можна бачити таких кажанів як вечірниця руда, кажан пізній, нетопир лісовий та інших рукокрилих.

Варто знати, що усі кажани, які стрічаються на природоохоронних територіях НПП «Північне Поділля», занесені до Червоної книги України».

Також цього дня працівники НПП «Північне Поділля» та волонтери від ГО «ЛІіС» оглянули оселища бобрів на річці Покрова, що протікає через уже згаданий природоохоронний лісовий масив. Загалом було зафіксовано три боброві хатини, масу загострених палів від молодих деревних паростків та десятки повалених великих осик, що свідчить про їх активну діяльність на цій території.

Але чи не найбільше команду природоохоронців потішила орнітофауна лісу. З неабиякою зацікавленістю усі споглядали та фотографували зграйки різних лісових птахів, зокрема й синичок довгохвостих.

Уже по дорозі додому природоохоронці двічі стрічали хижого птаха зимняка, що належить до родини яструбових із ряду соколоподібні. До речі, на наших теренах цей хижий птах є зимуючим.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест