Працівники НПП «Північне Поділля» провели етно-захід з виготовлення писанки для ліцеїстів Олеського ліцею

19.04.2019 admin Новини

19 квітня працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели етно-захід та майстер-клас з виготовлення Великодньої писанки для ліцеїстів Олеського технічного ліцею, що у Буському районі Львівщини.

Розпочався етно-захід із вступної лекції про історію писанки, про традиції українського народу, що пов’язані із Великодніми святами. Зокрема, фахівці з рекреації природоохоронної установи розповіли ліцеїстам про різновиди писанки – крапанки, крашанки, шкрябанки, мальованки тощо, детально розказали про інструменти, які слід застосовувати для створення писанки, а також наголосили на правилах техніки безпеки під час розпису Великодніх яєчок.

Після детальних роз’яснень про техніку створення писанки, усі присутні – ліцеїсти та їхні наставники – із завзяттям взялися до роботи. В аудиторії запахло воском. Кожен учасник етно-заходу наполегливо старався створити власний шедевр. До речі, багатьом це вдавалося.

Урочистості процесу писанкарства додало те, що учасники заходу прийшли на майстер-клас із писанкарства у вишиванках. В цьому, мабуть, і було шанобливе ставлення до давніх традицій українського народу.

У коментарях директор ліцею Наталія Сервило подякувала працівникам НПП «Північне Поділля» за чудовий майстер-клас і наголосила, що це – здорово, що ми спільно сьогодні продовжуємо ці прекрасні українські Великодні традиції. Також директор навчального закладу висловила сподівання на подальшу співпрацю між НПП «Північне Поділля» та Олеським технічним ліцеєм.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест