ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ ТОЛОКУ З ПРИБИРАННЯ ТУРИСТИЧНОГО МАРШРУТУ

20.03.2019 admin Новини

 

20 березня працівники відділу рекреації і туризму та відділу науки Національного природного парку «Північне Поділля», разом із фахівцями з відділу культури, національностей, релігій та туризму Бродівської РДА, провели толоку з прибирання екологічно-пізнавального туристичного маршруту «Триніг», що пролягає по заповідній території у буковому лісостані комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи.

Під час толоки було облагороджено джерело, що є витоком річки Стир. Бетонне кільце джерела було накрито декоративним покриттям, виготовленим із пагінців верболози. Також природоохоронці розчистили стічний ручай джерела, прибрали деревоповали на усіх ділянках маршруту та побутове сміття залишене недбайливими туристами.

Окрім того працівники науки НПП «Північне Поділля» провели заміри водневого показника (рН) у джерелах «Витік річки Стир» та «Кам’яні потоки», які знаходяться на окремих ділянках турмаршруту.  Як показав прилад «рН-метр», кислотно-лужний баланс води із зазначених джерел дорівнює 7,1-7,2, що є в межах норми.

До речі, у природних водах рН, в більшості випадків, знаходиться в діапазоні 6,5-8,5, відображаючи залежність від співвідношень з одного боку – вільного діоксиду вуглецю, з іншого – бікарбонат-іона. У болотних водах рН-значення нижче і зміщується в бік кислотності. Часто саме цей параметр стає індикатором забруднення на відкритих водоймах, демонструючи наявність стоків з підвищеним вмістом кислоти або лугу.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест