ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ ПІЗНАВАЛЬНУ МАНДРІВКУ ДЛЯ НАУКОВЦІВ-ГЕОЛОГІВ ФРАНКОВОГО ВИШУ

05.07.2023 admin НовиниРекреація

У вівторок, 4 липня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегами із відділу державної охорони природно-заповідного фонду установи, провели краєзнавчо-пізнавальну мандрівку для групи працівників та студентів кафедри мінералогії, петрографії і геохімії геологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка по туристичному маршруті «Триніг».
Під час мандрівки науковці та студенти мали нагоду оглянути цікаві природні та рукотворні об’єкти, яких чимало упродовж турмаршруту. Зокрема, мандрівники оглянули водне джерело, що є витоком річки Стир, залишки бліндажів військ Вермахту періоду Другої світової війни, унікальні букові лісостани, де зростають велетенські буки-патріархи та багато цікавого іншого. Але найбільше науковців-геологів приваблювали закам’янілі останці всіляких химерних форм, як от «Мертва голова», «Камінь-кат», «Груда рихлого каміння», «Триніг», «Лежачий пес» і, звичайно, закам’янілі глиби на території колишньої каменоломні.
Також науковці-геологи провели наукові дослідження цих ерозійних закам’янілих останців, а також вивчали геологічну будову, структурно-текстурні особливості та речовинний склад порід.
Як зазначила у коментарях завідувачка кафедри, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Ірина Побережська, в процесі дослідження було зафіксовано різноманітні форми звітрювання. Також були виявленні численні фосилії в досліджуваних об’єктах тощо. За її словами, у скельних виходах спостерігаються різні типи шаруватості: горизонтальна, скісна, контрастна, флазерна.
Окрему увагу дослідники звернули на травертини, які формуються на території НПП «Північне Поділля» в холодних мінералізваних водах джерел, зокрема того, що є одним із витоків річки Стир.
Окрім геологічних досліджень, проведених на території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг», львівські науковці-геологи оглянули унікальні карстові водойми «Сині вікна», наповнені водою кольору яскравої бірюзи, що поруч із природоохоронними ділянками НПП «Північне Поділля».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест