ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ ПРИРОДНИЧО-КРАЄЗНАВЧУ МАНДРІВКУ ДЛЯ ПЛАСТУНІВ ІЗ ЗОЛОЧЕВА

18.07.2022 admin НовиниРекреаціяРекреація

 

У суботу, 16 липня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели природничо-краєзнавчу мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті «Маркіянові місця» із майстер-класами для пластунів національної скаутської організації «Пласт» станиці «Золочів». Зокрема у мандрівці взяли участь пластуни-новаки, вікова категорія яких складає 6-12 років, пластових роїв із такими романтичними назвами як «Трицератопси», «Мегалодони» (хлопці) та «Фіалоньки», «Калиноньки» і «Невгамовні білочки» (дівчата).

Розпочалась мандрівка із сходженням на вершину «Гора Маркіяна Шашкевича». Здолавши вагомий підйом на гору, юні мандрівники уже на вершині мали нагоду оглянути величний меморіальний хрест, встановлений на честь 100-річчя від дня народження будителя національної свідомості українців Галичини Маркіяна Шашкевича, та послухати цікаві розповіді гіді-провідників НПП «Північне Поділля» про нелегкий, дуже короткий але надзвичайно продуктивний життєвий шлях отця Маркіяна Шашкевича. Також інтерпретатори природи розповіли пластунам про географічні особливості цього куточка мальовничої Львівщини, про рослини, які тут зростають і які занесені до Червоної книги України.

Потім, у прохолоді під деревами, працівники природоохоронної установи провели для юних мандрівників майстер-клас із орієнтування на місцевості з використанням магнітного компаса та навчали дітвору визначати сторони горизонту за допомогою звичайної голки, листочка і тарілки з водою.

Після майстер-класу юні мандрівники вирушили у похід по маршруті «Маркіянові місця», який пролягає весь час затіненим буковим лісостаном. На певних зупинках цього туристичного шляху пластуни споглядали ошатний буковий ліс, велетенські буки-патріархи, проходили повз залишки колишньої кам’яної копальні та оглянули таку природну атракція як «Болото дикої свині», де інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли дітворі про лісових мешканців, які водяться на цій заповідні ділянці.

Завершилася природничо-краєзнавча мандрівка для пластунів пластової станиці «Золочів» відвідинами славнозвісного села Гавареччина, у якому й до нині виробляють чорнодимлену кераміку за старовинними технологіями, що передалися нащадкам від діда-прадіда. Наблизившись до села Гавареччина, група юних мандрівників побувала у Криївці-музеї, що знаходиться в околичному лісі. Тут усі слухали розповіді гіді-провідників про національно-визвольну боротьбу українського народу у воєнні та післявоєнні роки минулого сторіччя. Потім, уже в селі, пластуни оглянули унікальну історичну криницю та побували у майстерні митця-гончаря, де ознайомилися із технологіями виготовлення глиняних виробів, та взяли участь у майстер-класі й самі, власноруч, на справжньому гончарному крузі пробували створити власний виріб.

Трішки втомлені, але сповнені найприємніших вражень від мандрівки, у вечірню пору юні мандрівники-пластуни повернулися до свого рідного міста Золочів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест