ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПРОВЕЛИ ПРИРОДНИЧО-КРАЄЗНАВЧУ МАНДРІВКУ ДЛЯ ВИМУШЕНО ПЕРЕСЕЛЕНИХ СПІВГРОМАДЯН

30.06.2022 admin НовиниРекреаціяРекреація

 

Нещодавно працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля», у співпраці із працівниками комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників», що у місті Броди, організували та провели природничо-краєзнавчу мандрівку для вимушено переселених співгромадян по туристичному маршруті «Триніг», яку було приурочено до Дня працівника природно-заповідної справи та який українська громадськість щорічно відзначає 7 липня.

На початку мандрівки по зазначеному тур.маршруті відвідувачі оглянули локацію зростання плюща звичайного та слухали цікаві розповіді інтерпретаторів природи НПП «Північне Поділля» про особливості цієї рослини та легенди із стародавньої грецької міфології, пов’язані із плющем.

На другій зупинці мандрівники мали нагоду ознайомитися із водними ресурсами Брідського краю, почути багато цікавого про вододіли, зокрема й про Головний європейський вододіл та посмакувати кришталево-чистої водиці із природнього джерела, що є одним із витоків річки Стир.

На інших зупинках тур.маршруту дорослі та юні туристи оглянули залишки військових бліндажів періоду Другої світової війни й побували біля годівниці для лісових звірів, де їм гіди-провідники розповіли про різновиди фауни, які стрічаються на території цієї заповідної ділянки.

А ще було знайомство із лісовою флорою, говорили про різні дерева, зокрема й про буки тощо.

Після знайомства із біорізноманіттям, так би мовити, живої природи, мандрівники переселенці та їхні наставники оглянули величезні мегаліти різноманітних химерних форм, яких упродовж тур.маршруту стрічається чимало. Зокрема із захопленням гості-мандрівники споглядали такі закам’янілі пісковики як «Груда рихлого каміння», «Мертва голова», «Камінь-кат», «Лежачий пес». Однак, найбільш приємне враження на мандрівників справив мегаліт, що стоїть на трьох опорах у вигляді лагідного звіра і називається «Триніг».

Також під час мандрівки відвідувачі НПП «Північне Поділля» оглянули печеру-грот дохристиянського періоду та почули багато цікавинок про наших пращурів-язичників, про їхня життя-буття, звичаї та обряди.

Завершилась мандрівка цього дня розважальним квестом із україномовної тематики.

Сповнені приємних вражень та трішки втомлені усі – і мандрівники, і їхні наставники – в післяобідню пору повернулися до Бродів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест