ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У XIV-ТІЙ КРАЄЗНАВЧІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «БРІДЩИНА – КРАЙ НА МЕЖІ ГАЛИЧИНИ Й ВОЛИНІ»

27.05.2023 admin НаукаНовиниРекреація

У п’ятницю, 26 травня, працівники відділу рекреації та науково-дослідного відділу Національного природного парку «Північне Поділля» взяли участь у черговій XIV-тій краєзнавчій конференції «Брідщина – край на межі Галичини й Волині», що відбулася в читальній залі центральної бібліотеки міста Броди.

Розпочався науково-краєзнавчий захід із благословення настоятеля церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці села Лагодів отця Ігоря Крука. У своїй промові священник наголосив на важливості такої конференції в умовах воєнного стану, акцентувавши увагу на тому, що сучасний московський ворог хоче зневолювати нашу історію, та побажав учасникам конференції подальшої плідної праці у плані досліджень та вивчення минувшини й сьогодення рідного краю.

Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя у нелегкій боротьбі у сучасній війні із московськими зайдами.
У робочій частині конференції виголошувалися доповіді на теми археології, історії, національно-визвольних змагань, а також говорили про постатей краю, музейну справу, культурну спадщину та природу. У числі доповідачів були доктор історичних наук, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, доктор історичних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» Святослав Терський, письменник бродівчанин Дмитро Чобіт, науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського НАН України Андрій Левик, а також працівники Бродівського та сусідніх музеїв, місцеві вчителі історії і краєзнавці, науковці-природознавці Національного природного парку «Північне Поділля» та юні дослідники-аматори гімназисти Бродівської гімназії.

У завершенні науково-краєзнавчої конференції у Бродах її учасники здійснили мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті «Триніг», що пролягає по території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» Національного природного парку «Північне Поділля», і яку провели працівники відділу рекреації та науково-дослідного відділу природоохоронної установи.

Під час мандрівки відвідувачі туристичного маршруту мали нагоду оглянути витоки річки Стир, ошатні букові лісостани, печеру-грот язичницького періоду та закам’янілі останці всіляких химерних форм, що залишилися тут, на території пам’ятки природи, від часів палеоісторичного Сарматського моря.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест