ПРАЦІВНИКИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕТІЙ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-КРАЄЗНАВЧІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ В СЕЛИЩІ ПІДКАМІНЬ

22.10.2022 admin Новини

У п’ятницю, 21 жовтня, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» взяли участь у третій Міжнародній наково-краєзнавчій конференції «Історія Підкаменя в контексті політичних, соціально-економічних та культурних процесів на західноукраїнських землях», яка відбулася і Народному домі селища Підкамінь Золочівського району Львівщини.

Розпочав конференцію організатор та модератор заходу Ігор Букало – аспірант кафедри історії УКУ, уродженець Підкамінщини. Потім, уже традиційно, відбулась молитва та благословення учасникам конференції, які провів настоятель місцевого храму Св. Парасковії-П’ятниці ПЦУ отець Павло Давиденко. Також із вітальною промовою до присутніх звернувся й голова Підкамінської селищної ради Богдан Бутинський. А мистецьку частину програми заходу презентували вихованці та викладачі місцевої школи мистецтв, зокрема дитячий співочий колектив «Передзвін» та тріо бандуристів «Струни душі».
Робоча частина першого дня зазначеного наукового форуму проходила у двох секціях: перша – «Природа, археологія та давня історія Підкамінщини», друга – «Підкамінщина у ХІХ – ХХІ сторіччях, в якій доповідачі також розповідали про визначних постатей краю і висловлювали промоції щодо туристичної привабливості Підкамінської територіальної громади.

Під час конференції працівники НПП «Північне Поділля», розповіли присутнім в залі про рослинне розмаїття Підкамінського краю, презентували проєкт нового туристичного маршруту та подали до збірника матеріалів конференції дві науково-публіцистичні статті «Інвазійні види рослин Підкамінщини» (авт. начальниця науково-дослідного відділу Галина Паньковська), «Триніг – природна спадщина Підкамінщини» (авт. провідна фахівчиня з рекреації Христина Грицай), а також опис проєкту пішого триденного туристичного маршруту «Туристичні принади Вороняцького горбогір’я» (авт. керівник відділу рекреації Михайло Шишка).

Завершальним етапом роботи першого дня третьої Міжнародної науково-краєзнавчої конференції була цікава пізнавальна мандрівка по селищі, під час якої її учасники мали нагоду оглянути церкву-каплицю Св. Парасковії-П’ятниці та відвідати Домініканський оборонний монастир, що велично розкинувся на горі Рожаниці, зокрема побувати на самих верхніх поверхах його нещодавно відреставрованої вежі.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест