ОБЛІК ЛЕЛЕКИ БІЛОГО НА ЗОЛОЧІВЩИНІ – 2023

26.06.2023 admin Новини

Громадська організація «Українське товариство охорони птахів» (ТОП), партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife Internatuional в Україні, за сприяння Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU) у поточному році ініціює проведення Всеукраїнського обліку лелеки.

Мета обліку – визначити сучасний стан гніздової популяції лелеки білого на території України в умовах повномасштабної війни для об’єктивної оцінки впливу бойових дій на цього птаха та розроблення й надалі реалізації плану природоохоронних заходів щодо нього.
Дослідження включає підрахунок гнізд зайнятих/незайнятими лелеками, місць їхнього розташування, кількості пташенят у гніздах тощо. Просимо усіх небайдужих долучитися до обліку лелек білих.
Моніторинг популяції лелеки білого в Україні триває багато років. За узагальненими даними 1999-2019 рр. фахівця з вивчення лелек Віталія Грищенка, наприклад, можна спостерігати за динамікою чисельністю птаха в Україні, кількістю лелечат. Так, за даними 28 років досліджень відомо, що найчастіше в гнізді птаха з’являється 3 пташеня, рідше 2 і 4. Дуже великі виводки відмічаються вкрай рідко – 7 пташенят у гніздах зареєстровано лише тричі.
Як відрізнити молодого лелеку від дорослого? Молоді птахи мають сірий дзьоб і темні ноги. Їх оперення помітно сірувате в порівняні зі сніжно-білим оперенням батьків.

Прохання до волонтерів заповнити анкету за посиланням − https://cutt.ly/Xmqod6Q

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест