НПП «Північне Поділля» співпрацюватиме із Львівським державним університетом фізкультури ім. Івана Боберського

24.04.2023 admin Новини

П’ятниця, 21 квітня, Національний природний парк «Північне Поділля» відвідали науковці та викладачі Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського.

Метою таких відвідин було налагодження співпраці між вищезазначеними природоохоронною установою та вищим навчальним закладом.

Перш ніж підписати угоду про співпрацю в плані туризму і рекреації, гості із ЛДУФК ім. Боберського побували на природоохоронній ділянці НПП «Північне Поділля» із назвою комплексна геологічно-ботанічна пам’ятка природи «Триніг», де здійснили рекреаційно-пізнавальну краєзнавчу мандрівку по туристичному маршруті, що пролягає по цій території.

Під час мандрівки, що відбулася погожої сонячної весняної днини, гості-науковці мали нагоду ознайомитися із методикою проведення працівниками відділу рекреації НПП «Північне Поділля» рекреаційних мандрівок на лоні автентичної природи, ознайомитися із ботанічними, історичними та геологічними об’єктами, яких чимало упродовж 6 кілометрового маршруту, та досхочу насолодитися прекрасним весняним буковим лісостаном. Зокрема, мандрівники із задоволенням оглянули локації зростання лісових квітів як от анемона дібровна та анемона жовтецева, зубниця, фіалка лісова, ряст, медунка тощо, а також оглянути закам’янілі пісковики всіляких химерних форм із назвами «Камінь-кат», «Мертва голова», «Лежачий пес» та «Триніг», що знаходяться тут від архаїчних часів Сарматського моря й які вважаються найпривабливішими геологічними туристичними об’єктами на зазначеному маршруті.

Завершилася краєзнавчо-пізнавальна мандрівка підписанням угоди про співпрацю між НПП «Північне Поділля» та Львівським державним університетом фізичної культури ім. І.Боберського, що відбулася прямо в лісовому масиві вище згаданої комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи.

Як зазначила у коментарях науковця, професорка кафедри туризму ЛДУФК ім. І.Боберського Тетяна Божук, бажання про укладання угоди про співпрацю із адміністрацією НПП «Північне Поділля» визріла декілька місяців тому, коли в лютому вона побачила мультимедійну презентацію працівників НПП «Північне Поділля» про рекреаційно-туристичний потенціал парку під час так званого рандеву «День гідів 2023: тепла зустріч колег», яке відбулося в приміщенні Львівської облдержадміністрації.

«Саме тоді ми обумовили аспекти можливої співпраці та з часом підготували угоду й сьогодні її підписали. В рамках цієї угоди плануємо реально проводити спільні туристичні заходи, пов’язані із навчальною роботою, в тому числі й можливі практики на теренах НПП «Північне Поділля». Також плануємо подавати студентам тематику для виконання бакалаврських та магістерських робіт тощо. В найближчому майбутньому маємо намір відвідати ще й інші рекреаційно-туристичні локації НПП «Північне Поділля», – зазначила доктор географічних наук Тетяна Божук.

https://leopolis.news/post/84207/npp-pivnichne-podillya-spivpracyuvatyme-iz-lvivskym-derjavnym-universytetom-fizkultury-im-ivana-boberskogo?fbclid=IwAR2dvjah0MTbPp4BqUyHsTwLToR_HE8-RG_RFRBNht8bWeD1czV6vwsw36E

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест