НА ПРИРОДООХОРОННИХ ДІЛЯНКАХ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ПОЧИНАЮТЬ КВІТУВАННЯ «ПУЛЬСАТІЛИ»

20.02.2024 admin НаукаНовини

Незвичні теплі лютневі дні, схоже, сприяють, тому що починають квітувати рослини, які, зазвичай, розквітають у квітні.

В понеділок, 19 лютого, працівники науково-дослідного відділу Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегами Золочівського природоохоронного науково-дослідного відділення установи, провели обстеження природоохоронних територій «Лиса гора і гора Сипуха» на предмет поточного стану ботанічних об’єктів на передодні весняного періоду.
Під час обстеження працівники НПП «Північне Поділля» споглядали засохлі минулорічні рослини відкасника татарниколистого, кількість якого на зазначеній території досить велика. Але відрадним для природо охоронців було те, що побачили початок квітування такої унікальної рослинки як сон великий.

Ця багаторічна трав’яниста рослина виростає заввишки 10-40 см з великими квітами-дзвіночками. Рослини покриті густими, м’якими, золотистими або сріблястими волосками, що сприяє високій холодостійкості, тому вони не пошкоджуються весняними заморозками. Головною ознакою сону є весняне відростання бутонів на поверхні ґрунту, а листя з’являється лише після цвітіння. Листки тричіперисторозсічені. Квітки одиничні, світло-фіолетові, лілові. Цвіте ця рослинка зазвичай у квітні – травні. Але цьогорічна тепла зима, схоже, посприяє їх квітуванню уже останніх днях лютого або на початку березня.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест