НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТЕПОВИХ МАСИВІВ ТА ЗАПЛАВИ РІЧКИ БОВДУРКИ

14.06.2024 admin НаукаНовини

Лиса Гора та гора Сипуха

7 червня 2024 року в зоні діяльності Національного природного парку «Північне Поділля» працювала експедиція науковців Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного під керівництвом академіка НАН України, доктора біологічних наук, професора Якова Петровича Дідуха. Спільно з співробітниками Національного парку дослідники вивчали степовий масив ботанічної пам’ятки природи загально-державного значення «Лиса Гора та гора Сипуха» та прилеглі ділянки в околицях села Стінка.

Лиса Гора та гора Сипуха є унікальними природними об’єктами, які зберігають рідкісні види флори та фауни. Ці дослідження спрямовані на вивчення біорізноманіття та екосистемних процесів, що відбуваються у степових масивах. Дослідники зафіксували низку цінних видів рослин, що є важливими для збереження біорізноманіття цього регіону.

Заплава річки Бовдурки та заказник «Кемпа»

Науковці відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного під керівництвом Якова Петровича Дідуха також провели дослідження заплави річки Бовдурки. Вони обстежили територію заказника «Кемпа» та ділянки проектованого розширення заказника, що є єдиним місцем зростання у Європі скрученика приємного, виду занесеного до Червоної книги України.

Особливу увагу дослідники звернули на піщані дюни серед болота, де було виявлено ковилу. Ці унікальні екосистеми потребують особливої охорони та збереження, оскільки вони містять рідкісні види рослин, які є важливими для наукових досліджень і збереження природного спадку України.

Висновки

Проведені дослідження підкреслюють важливість наукового вивчення та охорони природних територій. Лиса Гора, гора Сипуха та заплава річки Бовдурки є важливими об’єктами для збереження біорізноманіття та екосистемної стабільності. Науковці продовжують роботу над вивченням і збереженням цих унікальних природних комплексів, сприяючи збереженню природної спадщини України для майбутніх поколінь.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест