НАВІТЬ НАЙМЕНШІ ДІЇ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ!

03.03.2023 admin Новини

3 березня у світі відзначають ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИКОЇ ПРИРОДИ, який було започатковано 20 грудня 2013 року шістдесят восьмою сесією Генеральної Асамблеї ООН. У резолюції відзначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту.

Тема Всесвітнього дня дикої природи у 2023 році: «Партнерство для збереження дикої природи».

Цьогоріч виповнюється 50 років з моменту прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, які перебувають під загрозою зникнення. Науковці занепокоєні різким скороченням популяцій диких тварин. Так, за останнє п’ятдесятиліття кількість тварин на нашій планеті зменшилась аж на 60%. Це шокуючий показник, який свідчить про те, що сьогодні природа потребує захисту від людської діяльності.

НПП «Північне Поділля» охороняє багатий та різноманітний світ дикої природи. Рослинний світ парку налічує приблизно 1086 видів, серед них 16% є ендеміками. На території проживають кабани, козулі, лані, зайці, борсуки, бобри, куниці, представники земноводних, плазунів, безліч безхребетних тварин. Радують своїм співом пернаті. На особливу увагу заслуговують хижі птахи: сова сіра, сова довгохвоста, лунь лучний, лунь очеретяний, підорлик малий, яструб великий, яструб малий, скопа, орел-карлик, канюк степовий, канюк звичайний та інші.

НПП«Північне Поділля» плідно працює над виявленням місць перебування видів флори та фауни, які потребують охорони, а також пропонує всім підприємствам, установам, організаціям, іншим зацікавленим сторонам, включаючи громадське суспільство долучитися до охорони дикої природи з метою збереження її для майбутніх поколінь. А у Всесвітній день дикої природи провести заходи з відзначення цього міжнародного дня.

Тож пам’ятаймо, що дика природа — це невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Захищати тварин і рослини в природному середовищі – завдання кожного з нас!.

Нам необхідно змінити наші відносини з природою, і ми маємо працювати разом.

Інформація щодо відзначення Всесвітнього дня дикої природи та повідомлення Секретаріату Конвенції з цієї нагоди розміщені на вебсайті Всесвітнього дня дикої природи за адресою https://wildlifeday.org.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест