МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ!КУЛЬТУРА МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

09.05.2022 admin НовиниРекреаціяРекреація

МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ! КУЛЬТУРА МАЄ ЗНАЧЕННЯ! ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ, ОСОБЛИВО, ВАЖЛИВЕ…

На території церкви Чесного Животворящого Хреста шостого травня було гамірно. Зібралися діти та їхні батьки. Діти із всієї України, діти, які через війну змушені були разом із своїми батьками покинути свої домівки, діти, які знайшли прихисток у нашому місті. Присутні були і місцеві жителі.

На дворі буяє весна! Нещодавно ми святкували одне з найвеличніших християнських свят- Великдень. Великодній день – святий день!У цей день воскрес Син Божий – Ісус Христос, власним життям заплативши за гріхи роду людського. З давніх–давен в Україні зберігається традиція водіння гаївок. Гаївки – це обрядові пісні, які вітають прихід весни. Наші предки такими піснями вітали початок польових весняних робіт. Сьогодні ж ця традиція залишилася, але пов’язана вона із світлим святом Пасхи.

Благословив початок свята водіння гаївок о.Ярослав Царик. Розповів історію обряду, наголосив на тому, що відродження українських національних традицій особливо важливе в час воєнний. Зворушливо прозвучало побажання миру в кожному місті, селі, загалом, у всій Україні.

Працівники національного природного парку «Північне Поділля» за підтримки представників БФ «Карітас» розпочали гаївки . «Гей віночку заплетися» співали діти, водячи хоровод із віночком, тримаючи у руках синьо- жовті стрічки. Лунали гаївки «Подоляночка», « Посаджу я грушечку», «Вербовая дощечка», «Соловеєчку сватку, сватку», «Кривий танець» та інші. Були і «смачні» конкурси: сервірування великоднього столу з поїданням паски та крашанок. Настрою додали конкурси з перекочуванням яєць ложками,а найсмішніше- носиками. Щоб бути красивими та здоровими діти «вмивалися» крашанками та бажали один одному добра, миру, швидшого повернення додому.

Завершувалося свято старовинним обрядовим звичаєм- побажанням:
«Топчу, топчу ряст
Бог здоров’я дасть, дасть
Іще буду топтати,
щоб на той рік діждати».

https://fb.watch/d0CnZLK0ix/

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест