“МАСШТАБНА ТОЛОКА ПРИРОДООХОРОНЦІВ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРИБИРАННЯ «WORLD CLEANUP DAY»”

14.09.2023 admin Новини

У середу, 13 вересня, працівники Національного природного парку «Північне Поділля» на заклик координаторів Всесвітнього дня прибирання (World Cleanup Day), який щорічно відзначається у третю суботу вересня, провели масштабну толоку з очищення не лише природоохоронних територій, але й ділянок, що поруч із ними. Відтак, цього дня природоохоронці НПП «Північне Поділля» прибрали від побутового сміття, залишеного недбайливими відвідувачами, територію комплексної пам’ятки природи державного значення «Гора Вапнярка», що у Золочівській громаді, а також обочини екологічно-освітніх стежок на ділянці «Ясенівська-1», що неподалік села Тріщуки, та площадку навколо пам’ятника борцям за незалежність України, полеглим в Другій світовій війні та у післявоєнний час, що знаходиться у східній околиці села Підгірці Заболотцівської ТГ.

Як зауважили працівники НПП «Північне Поділля», які брали участь у прибирання, прикро бачити засміченість автентичних природоохоронних лісових територій людьми. Серед зібраного сміття надзвичайно багато пластику, трішки менше – скляних пляшок та металевих банок з-під напитків. Схоже, місцеві мешканці ще не можуть збагнути оту необхідність не залишати побутове сміття на лоні автентичної природи і дбайливо оберігати водойми, луки, ліси рідного краю та всього довкілля загалом.

Зібране природоохоронцями сміття було вивезено автотранспортом на спеціально облаштоване сміттєзвалище.

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» – це глобальна подія, що об’єднує навколо себе мешканців різних країн світу з метою прибирання планети від сміття. Мета акції – привернути увагу на проблему відходів, у тому числі сміття на воді.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест