МАЛЕНЬКІ МАНДРІВНИКИ ВІДВІДАЛИ ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ»

05.04.2019 admin Новини

У четвер, 4 квітня, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля» провели екологічно-пізнавальну, етнічно-краєзнавчу мандрівку для школярів 4-го класу та їх наставників Голосковичівського НВК, що у Бродівському районі Львівщини, по туристичних маршрутах «Святогірський» та «Маркіянові місця».
Розпочалась мандрівка для малечі із відвідування майстерні митця-гончаря у селі Гавареччина, де й до сьогодні невгамовно крутиться прадідівський гончарський круг, на якому виготовляється славнозвісна гаварецька чорнодимлена кераміка. Дітвора та їх вчителі мали нагоду власноруч доторкнутися до легендарного народного промислу під час майстер-класу з виготовлення глиняних виробів на гончарному крузі.
Наступними цікавими атракціями для маленьких мандрівників були історична криниця в селі Гавареччина та Криївка-музей воїнів УПА в околицях села.
Після відвідин Гавареччини, маленькі туристи побували у монахському скиті Покладання ризи Пресвятої Богородиці ПЦУ на Святій Горі, яка належить до заповідних територій НПП «Північне Поділля». У Святогірському монастирі дітвора оглянула унікальні монастирські храми, розкішний різьблений іконостас, печеру зі статуєю Пресвятої Богородиці та скуштувала водиці із монастирської криниці.
Продовження мандрівки відбулось на ділянках туристичного маршруту «Маркіянові місця». Стоячи на крайній вершині північної частини Подільської височини, яка зветься «Гора Маркіяна Шашкевича», малеча мала нагоду споглядати прекрасні краєвиди на Мале Полісся, території якого простяглися від підніжжя гори. Також тут, на «Горі Маркіяна Шашкевича» маленькі туристи споглядали величний пам’ятний хрест, встановлений у 1911 році з нагоди 100-річчя від дня народження будителя національної свідомості українців Галичини. А на степових схилах гори інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» показали малечі як зростають такі рослини як сон великий, горицвіт та інші, види яких занесено до Червоної книги України, й заповіли маленьким мандрівникам старанно їх оберігати.
Завершилась мандрівка відвідинами музею-садиби Великого Галичанина – поета, етнографа, літератора отця Маркіяна Шашкевича – у його родинному селі Підлисся, що на Золочівщині.

 

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест