КРАЇНСЬКА ХУСТКА – РОДУ БЕРЕГИНЯ

07.12.2022 admin Новини

7 грудня відзначається День української хустки – неофіційне щорічне свято, започатковане в Україні в 2019 році. З цієї нагоди працівники національного парку «Північне Поділля» провели цікавий культурний захід із майстер-класом в’язання нашого жіночого оберегу – хустки. Учасниками були жителів м. Золочева, тимчасово переміщені люди і всі кого цікавить українська культурна спадщина у приміщені Золочівської міської бібліотеки імені І. Франка.

Хустка завжди вважалась оберегом і супроводжувала людину протягом усього життя. Про українську хустку у всі часи писали фольоклористи, етнографи, складені пісні й вірші. Був час, коли хустки на багато років заховали у скрині: вважали їх старомодними та осоціювали з бабусями. Але уже декілька років поспіль наш український оберіг набуває популярності серед молоді й світових панянок.

Під час заходу учасники поринули в історію української хустки, мали надзвичайну можливість побачити файнезну стареньку 90-річної давності хустину отриману у спадок із Донеччини, а також дізналися про цікаві факти та звичаї носіння хустки у різних областях нашої нескореної держави. Проте найбільшим захопленням учасників була можливість навчитися пов’язувати хустку різними способами.

Хустка попри різні стереотипи залишається символом свободи жінки, свідчить про її нескорений характер та залишається родинним оберегом українських панянок, молодиць, жінок й передається з покоління у покоління.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест