КРАЄЗНАВЧА МАНДРІВКА ЕКОЛОГІЧНО-ПІЗНАВАЛЬНИМ ТУРИСТИЧНИМ МАРШРУТОМ «СВЯТОГІРСЬКИЙ»

08.06.2023 Паньків Сергій НовиниРекреація

У четвер, 8 червня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для вихованців зразкового гуртка «Народні ремесла України», який працює на базі Суховільської середньої школи від Бродівського центру дитячої та юнацької творчості, краєзнавчо-пізнавальну екологічну мандрівку по туристичному маршруті «Святогірський».

Розпочалася мандрівка із відвідин унікального мальовничого села Гавареччина, де в майстерні митця-гончаря юні мандрівники мали нагоду ознайомитися із технологією та принципами виготовлення славнозвісної чорнодимленої гаварецької кераміки, а також взяти участь у майстер-класі та власноруч на справжньому гончарному крузі виготовити свій глиняний виріб. А ще оглянути піч-горн, в якій до нині прадідівським методом на дровах місцеві гончарі випалюють свої керамічні вироби.

Після спілкування із гончарями школярі-мандрівники оглянули історичну криницю в селі Гавареччина та побували в Криївці-музеї воїнів УПА, що знаходиться в лісовому масиві поруч із селом.

Завершилася мандрівка для юних туристів відвідинами монахського скиту Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що затишно розкинувся на вершині гори, яка зветься Святою. Тут, в монастирі, дітвора побувала в історичній дерев’яній церкві Св. Онуфрія та в новітньому монастирському храмі, а також досхочу посмакувала студеної водиці із монастирської криниці.

У післяобідню пору, трішки втомлені, але щасливі та сповнені наснаги усі повернулися до рідного села Суховоля.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест