КОМПЛЕКСНУ ГЕОЛОГІЧНО-БОТАНІЧНУ ПАМ’ЯТКУ ПРИРОДИ «ТРИНІГ» ВІДВІДАЛИ МАНДРІВНИКИ З ЧЕРВОНОГРАДА

19.03.2023 admin НовиниРекреація

У неділю, 19 березня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для групи мандрівників-любителів автентичної природи рідного краю від громадської організації «За Обрій» із міста Червоноград – весняну мандрівку по території Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг».

Перед початком виходу на туристичні шляхи зазначеної пам’ятки природи, червоноградські мандрівники побували біля витоків річки Іква.

Під час обстеження Ікви, яка протікає за селом Черниця на Підкамінеччині, дослідники-аматори особливо цікавилися водними джерелами її витоків, що є початковою фазою основного русла. В процесі огляду було зафіксовано географічні координати наявності водного ресурсу в руслі ріки тощо.

Також того дня червоноградські природолюби із ГО «За Обрій» оглянули ще й витоки річки Стир, особливо її джерела, що формують перші водні потоки на природоохоронній території Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг». Перебуваючи на ділянках цього своєрідного природоохоронного резервату, мандрівники-природолюби з Червонограда мали нагоду споглядати мальовничі букові лісостани, де зростають поодинокі буки-патріархи та модринові насадження, а також любувалися унікальними закам’янілими пісковиками всіляких химерних форм, які, як зазначено науковцями у Міжнародній хроностратиграфічній шкалі, мільйони років тому вийшли на поверхню із дна палеоісторичного Сарматського моря внаслідок зсуву тектонічних плит земної кори.

Коментуючи мандрівку, керівник групи червоноградських дослідників природи Михайло Сідоров розповів про враження від побаченого, особливо про те, наскільки є цікавими природні ландшафти у цій місцевості, де у комплексі наявні водні джерела, невеличкі ручаї, що формують річки. А ще він говорив про те, як та чи інша річка формує улоговину, де поруч неї, у певний час, були засновані людські поселення тощо. «Особливо гарні враження залишилися від мандрівки територією комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи. Тут несказанно мальовничі букові лісостани (до речі, вони завжди нас вражають), а також прекрасні вершини Збараж і Триніг», – зазначив Михайло Сідоров.

У післяобідню пору, коли сонечко наблизилося до обрію, мандрівники-дослідники повернулися до свого рідного міста Червоноград.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест