КОМПАС – ЗНАЧУЩИЙ ПОМІЧНИК МАНДРІВНИКА І НЕ ТІЛЬКИ…..

26.05.2022 admin Новини

 

Сьогодення вимагає від нас бути готовими та вміти зорієнтовуватись буть-де на місцевості, а компас – це давній і водночас сучасний найважливіший помічник людини, щоб зрозуміти де знаходяться сторони світу: північ, південь, захід, схід.

Слово “компас” має італійське походження, і перекладається як “вимірювання кроками”, а ще назва цього пристрою з’явилася завдяки давньобританському “compass”, що означало «коло».

Компас вперше був виготовлений у Китаї при династії Сун (близько ХІ століття), і використаний для орієнтування при переході пустель. В Європі вперше компас був сконструйований в ХІІ столітті в Італії (Венеція)
Призначення компаса дуже важливе. Завдяки йому здійснювалася торгівля між сходом і заходом, а торгівельні каравани змогли скоротити шляхи прямування. Великий Шовковий шлях вдалося скоротити на 1600 кілометрів після того, як купці стали використовувати компас. Завдяки компасу мореплавці змогли значно краще орієнтуватися серед величезних морських просторів, що змінило хід світової історії.
За типом застосування виділяють такі види компасів: туристичний, військовий, геологічний, астрономічний, гіроскопічний.
Сьогодні без цього пристрою неможлива робота в топографії, геології та багатьох інших прикладних науках. Крім того саме компас залишається основним приладом орієнтування на місцевості для військових, льотчиків і моряків, а також активних мандрівників….
А ви знали, що 6 листопада у світі відзначають – день мандрів без компаса.

P.S. Підказка, як за пару хвилин змайструвати компас з підручних засобів. Вам знадобляться: ємність для води, голка і шматочок будь-якого плавучого матеріалу (пінопласт, губка, пробка або простий листок, як в нашому випадку). Беремо ємність і наливаємо в неї воду. Потім дістаємо голку і намагнічуємо один її кінець: для цього можна використовувати тканину або навіть власне волосся. Тепер намагнічену голку встановлюємо на шматочок плавучого матеріалу і опускаємо в ємність з водою. Через деякий час наша голка-стрілка перестане коливатися, і її намагнічена сторона буде вказувати з півдня на північ.

Особисто перевірено, компас працює!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест