ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ

12.12.2022 admin Новини

Для того, щоб зберегти лісові красуні в грудні щорічно проводиться акція «Збережи ялинку».

Акція покликана не тільки попереджувати незаконне вирубування хвойних дерев, але й формувати громадську думку про «ялинкову» проблему, шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев, або виготовлення новорічних красунь, з будь-яких інших підручних матеріалів. Люди протягом кількох останніх поколінь виховані на тому, що новий рік – це ялинка, подарунки. Зрозуміло, що перевиховати людей, які виросли із такими звичаями, практично неможливо. Тому пропонувати світові просто відмовитись від ялинки немає сенсу. Втім, цілком можна запропонувати кожному обрати собі альтернативу живій ялинці – зробивши добру справу для природи і при цьому не відмовившись від звичаїв. Альтернативами можуть бути штучна ялинка, ялинкові букети, ялинки в горщиках та імпровізації на тему ялинки.

В рамках природоохоронної ініціативи “Збережи ялинку” працівники НПП “Північне Поділля” провели еко-заняття “Альтернативна ялинка”для студентів Бродівського фахового педагогічного коледжу ім. М.Шашкевича.

А ви знали, що:

  • Один гектар хвойного лісу за літо виділяє 30 кг летких речовин, яких достатньо для очищення повітря великого міста.

  • Ялинки, висаджені на вулицях міста, захищають будинки від шуму машин.

  • Для відновлення однієї вирубаної двометрової ялини потрібно не менше 10 – 15 років.

НЕ ВИНИЩУЙТЕ ЯЛИНКИ ЗАРАДИ КІЛЬКОХ ДНІВ СВЯТА!

Маємо великі сподівання на те, що попит на живі дерева скоротиться та збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест