ЗАПРОШУЄМО ПРИЄДНАТИСЯ ДО АКЦІЯ “ДЕНЬ БЕЗ ПОЛІЕТИЛЕНУ”

03.07.2023 admin Новини

У цей день пластикові пакети пропонуємо замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані торбинки, відмовитись від використання пакетів, віддавати зібраний поліетилен у переробку.

Цікаві факти:

✅ Середньостатистична тривалість життя пакета – 12 хвилин, а розкладання – 400 років. Ймовірно, він може розкладатися і довше, адже пластик був створений не так давно і людство може тільки здогадуватися про термін життя цього винаходу. Поки жоден пакет в світі природним шляхом не розклався.

✅ Пластикова упаковка і поліетиленові пакети, зокрема, стали причиною загибелі тварин. Особливо поширена загибель морських мешканців. У рік гине близько мільйона морських птахів і приблизно 100 тисяч інших тварин. Пластиком ми вбиваємо китів, дельфінів, черепах, тюленів. Так, черепахи плутають поліетилен з медузами, їдять і вмирають.

✅ Кількість пластикових відходів збільшується з кожним роком через те, що стає все більше пластикової упаковки. На виробництво одноразової упаковки йде 26% всіх вироблених пластиків. Зі зростанням чисельності населення буде зростати і кількість упаковки.

✅ Стійкі органічні забруднювачі (СОЗ) здатні «прикріплятися» до пластикових фрагментів. З дрібними шматочками пластика вони потрапляють в організм тварин, вбиваючи їх і поширюючись далі по всьому харчовому ланцюгу.

✅ Пакети, які біорозкладаються, світ не врятують. Найчастіше вони всього лише розпадаються на дрібні частини пластика, які сотні років розкладаються і мають ті самі властивості.

✅ Справжня ціна пакета – це не тільки його вартість. Пластик для пакетів роблять з нафти, видобуток якої часто супроводжується катастрофічними розливами, згубними для всього живого. До речі, не можна забувати і про те, що при переробці нафти, при виробництві пластику, при його фарбуванні утворюється величезна кількість небезпечних речовин, які отруюють повітря, воду і ґрунт.

✅ Спалювати використані пакети не можна – при горінні виділяються шкідливі для людини речовини.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест