ЗАМІРИ ВПЛИВУ ЛЕП НА БІОРІЗНОМАНІТТЯ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ: ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ І ВІДКРИТТЯ

08.09.2023 admin Новини

Спеціалісти НЕК «Укренерго» провели заміри впливу магнітних полів ЛЕП на біорізноманіття НПП «Північне Поділля»

У четвер, 7 вересня, спеціалісти Національної енергетичної компанії «Укренерго», спільно із працівниками науково-дослідного відділу Національного природного парку «Північне Поділля», провели чергові заміри впливу електричного та магнітного полів ліній електропередач (ЛЕП), що пролягають через природоохоронні території, на видове біорізноманіття. Заміри проводилися на ділянці НПП «Північне Поділля», яка називається «Могила».

Як зазначила експертка з охорони довкілля НЕК «Укренерго» Ганна Якименко, проведені заміри вчергове підтвердили, що магістралі ЛЕП не мають негативного впливу на видове різноманіття як флори, так і фауни – рослини під ЛЕП нічим не гірші, ніж ті, що зростають на віддалі від них. Також спеціалісти-орнітологи НПП «Північне Поділля» фіксували декілька видів орнітофауни поруч з ЛЕП, що вказує на комфортність птахів поруч з відкритими електричними проводами.

Щодо перебування людей під відкритими проводами ЛЕП, то, як зазначив начальник відділу забезпечення діяльності Рівненського регіонального центру обслуговування мережі Західного територіального управління НЕК «Укренерго» Валентин Петрук, не є шкідливими, але перебувати, бажано, недовго.

Також робоча група побувала на природоохоронній ділянці «Кутівська-1» НПП «Північне Поділля», оглянула так звані кажанятники та відвідала славнозвісне своєю чорнодимленою керамікою мальовниче село Гавареччина Золочівської ТГ, де в майстерні митця-гончаря усі бажаючі взяли участь в майстер класі з виготовлення глиняних виробів на гончарному крузі.

Окрім того учасники робочої групи відвідали Криївку-музей воїнів УПА, що в околичному гаварецькому лісі, та ознайомилися із історією боротьби місцевих мешканців за незалежність України в часі Другої світової війни та у післявоєнні часи.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест