ЖУРАВЛИКИ-ЖУРАВЛІ….

16.09.2022 admin ЕкоосвітаНовини

Уже традиційно до Всесвітнього дня ЖУРАВЛЯ екоосвітянами НПП «Північне Поділля» проводилися цікаві й пізнавальні екологічні заходи для дошкільнят Золочівщини, під гаслом
«Журавлики-журавлі, відірвались від землі».

Допитлива дітвора, дізналася, що журавлі – рідкісні і дуже красиві птахи. Журавель сірий є найвищим птахом України. Висота його досягає 120 сантиметрів, а маса — 7 кілограмів. Прилітають журавлі в Україну в другій половині березня, і тому часто у цей період їх називають «веселиками», а улюбленими їх місцями є глухі зарості, болота, очеретяні заплави рік.

В Україні спостерігаються 2 види журавлів— журавель сірий та журавель-степовий. Гніздиться від 500—600 до 700—850 пар на теренах нашої країни. Що цікаво, пари зазвичай відкладають два яйця в кладці, при цьому – обоє батьків піклуються про пташенят до 10 місяців після вилуплення. Середня тривалість життя журавля в дикій природі складає від 20 до 30 років. Обидва види журавлів занесені до Червоної книги України.

Журавель завжди був улюбленцем українського народу і вважався символом України та любові до рідної землі, а кількість казок, легенд, пісень і віршів, присвячених цьому птаху і не злічити. Тому під час заходів, діточки мали змогу самостійно виготовити свого казкового паперового журавлика.

Святкування Всесвітнього Дня ЖУРАВЛЯ – це можливість привернути увагу до проблем збереження цих птахів! Адже, ці красиві й великі птахи гинуть у великій кількості від пестицидів,
які використовуються на полях й в обробці сільськогосподарських культур, від осушення боліт й змінення місць їх гніздування, від полювання на птахів!

Про журавлів необхідно турбуватися уже сьогодні, щоб ці величні для нашого народу птахи, кожної весни та осені радували нас своєю поважною ходою та чарівними звуками і без яких ці пори року не будуть такими чарівними!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест