ЕТНО-КРАЄЗНАВЧА РЕКРЕАЦІЙНА МАНДРІВКА ПО ТУРИСТИЧНОМУ МАРШРУТІ «СВЯТОГІРСЬКИЙ»

30.05.2023 Паньків Сергій НовиниРекреація

30 травня працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели етнічно-краєзнавчу рекреаційну мандрівку для школярів Шнирівської середньої школи Бродівської ТГ по туристичному маршруті «Святогірський».

Як зазвичай, розпочалася мандрівку із відвідин майстерні митця-горчаря у мальовничому селі Гавареччина, де й до сьогодні прадідівським методом виготовляють та випалюють славнозвісну чорнодимлену гаварецьку кераміку. Перебуваючи на гончарському обійстю, дітвора слухала розповіді гончаря Івана Луковського про властивості глини та технологію виготовлення глиняних виробів. Потім відбувся майстер-клас, під час якого кожен школяр мав нагоду власноруч спробувати виготовити із грудки глини свій власний виріб на гончарному крузі. Із захопленням та несказанним натхненням більшість бажаючих взялися за цю нелегку творчу працю.

Після майстер-класу, юні туристи, мандруючи селом Гавареччина, оглянули сільську історичну криницю, якій уже більше 100 років, та побували в Криївці-музеї воїнів УПА, що в околичному гаварецькому лісі, де гіди-провідники відділу рекреації НПП «Північне Поділля» розповіли їм про боротьбу місцевих мешканців в лавах Української повстанської армії за самостійність нашої держави.

На останньому етапі етно-мандрівки шкільна дітвора відвідала унікальний монахський скит Покладання ризи Пресвятої Борогодиці, що затишно розташований на вершині «Святої Гори», яка є природоохоронною ділянкою НПП «Північне Поділля».
У післяобідню пору, трішки втомлені, але сповнені приємних вражень від мандрівки, шнирівські школярі повернулися до свого рідного села.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест