ДО ДНЯ ТУРИЗМУ В НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» РОЗПОЧАВСЯ ТУРИСТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ

23.09.2019 admin Новини

Першими мандрівниками туристичного тижня стали школярі Берлинської середньої школи, що у Бродівському районі Львівщини. Для них фахівці з туризму НПП «Північне Поділля» провели веломандрівку мальовничими околицями міста Броди.

Розпочалась мандрівка із села Лагодів, де школярі багато цікавого дізналися про місцеві річки, зокрема побачили річку Бовдурку й де у неї впадає річка Суховілка. Також юні мандрівники у Лагодові споглядали штучну водну свердловину на самому березі річки Бовдурки, із якої інтенсивно фонтаном б’є холодна водиця.

Далі веломандрівка продовжилась у бік села Смільне. Тут, у лісовому масиві молодої соснини, школярі оглянули 100-літні військові фортифікаційні споруди – бетонні бліндажі австро-угорської армії періоду Першої світової війни.

Після огляду бетонних бліндажів юні туристи, об’їхавши лісовим масивом село Смільне, подалися до кам’яного овального моста, побудованому у 1911-1912 роках, через який пролягала вузькоколійка і який розташований на околиці села Сидинівка. Також у Сидинівці школярі із Берлина оглянули руїни старого польського костелу та будівлі колишнього цегельного заводу, якого у радянські часи використовували як сушарку для хмелю.

Після огляду штучних та природних своєрідних атракцій, юні веломандрівники виїхали на дорогу, що пролягає саме по насипу колишньої вузькоколійки. Проїхавши нею кілометрів зо три, юні велосипедисти ще побували у так званому шутряному кар’єрі, де мали нагоду споглядати мільйонлітні нашарування всіляких порід упродовж мільйон років та побачити унікальні крейдяні молюски.

Уже в післяобідню пору, ближче до вечора, Берлинські школярі-веломандрівники подалися дорогою вузькоколійки до рідного села.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест