В УРОЧИЩАХ РІЧКИ МАЛИЙ СЕРЕТ

07.08.2019 admin Новини

«В урочищах Малого Серету» – такою є проектна назва пішого одноденного краєзнавчо-орнітологічного туристичного маршруту, над яким розпочали роботу працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля».
Відтак, у середу, 7 серпня, фахівці з туризму природоохоронної установи, спільно із колегами з відділу науки, здійснили робочу мандрівку околичними селами та мальовничими просторами, попри та через які протікає річка Малий Серет, що у Бродівському районі Львівщини.
Початком мандрівки визначено невеличке та затишне село Стиборівка. Тут працівники НПП «Північне Поділля» споглядали старовинні дерев’яну церкву та дзвіницю, які є пам’ятками сакральної архітектури державного значення, а також оглянули сучасний храм – Собор Пресвятої Богородиці, на фасаді якого написано унікальний фрагмент із картини Рафаеля Сікстинська Мадонна.
Від сільської церкви мандрівку було продовжено лівим берегом річки Самець у верхів’я, де вона бере початок. Однак, щойно вийшовши за село, побачили, що русло ріки практично без води. Джерела, які наповняли річку, цьогоріч практично пересохли.
Далі від села Стиборівки мандрівку було продовжено мальовничими просторами у напрямку хутора Мирова. Дорогою мали нагоду споглядати хижих птахів родини яструбових – канюків, які, образно кажучи, елегантно фланірували високо у чистому голубому небі.
Щойно залишивши степові простори, увійшли під покров високих дерев діброви і, визначивши азимут руху та зафіксувавши на GPS-прибор географічні координати роздоріжжя у лісовому масиві, подалися до Мирової.
Якихось цікавих об’єктів, що б могли привабити зацікавленість потенційних мандрівників, на хуторі не було виявлено. Відтак, обійшовши хутір південною околицею, подались степовим схилом поміж людських городів до урочища, яким протікає річка Малий Серет. При підході до ріки, оглянули цікаве джерело, в якому з-під каміння інтенсивно б’є кришталево-чиста прохолодна водиця. Посмакувавши водою із джерела, поруч якого зростає калина, подалися до ставка, що неподалік русла річки Малий Серет.
На ставку мали нагоду споглядати чаплю сіру, а високо у небі – чепуру велику.
Після невеликого перепочинку, вийшли в урочища Малого Серету, обабіч якого розкинулися заповідні території НПП «Північне Поділля» у різнобарв’ї смарагдових трав та розмаїтості квітів. Степові схили берегів Малого Серету можна назвати унікальними у свої мальовничості. Однак, русло річки на початках, практично без води.
Мандруючи лівим берегом річки Малий Серет, виявили закам’янілі виступи пісковиків Тортонського періоду. Невдовзі підійшли до джерел, що інтенсивно живлять річку водою. Саме від них у ріці з’являється немало води, а її русло місцями перекрито дамбами, що майстерно збудували бобри. Біля джерел, у заростях рогозу та верболозів, мали нагоду споглядати цілі зграї диких голубів, лелек, канюків. Проте, чапель сірих та чепур великих, яких, зазвичай у минулі року тут було багато, не побачили.
Завершили робочу мандрівку оглядом джерел в урочищі між селами Орихівчик та Вербівчик. Того дня було пройдено 12,5 км.
Однак, як показали практичні обстеження заповідних ділянок та їх околиць в урочищах річки Малий Серет, туристичний маршрут буде цікавим для мандрівників різних категорій. Проте, до запровадження його у дію, над його проектом доведеться ще попрацювати немало.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест