В НПП «Північне Поділля» розпочався туристичний сезон 2019

21.03.2019 admin Новини

Першими мандрівниками на туристичних маршрутах Національного природного парку «Північне Поділля» стали школярів 8-го класу Немирівської середньої школи, що у Радивилівському районі Рівненської області. Для юних туристів це була не просто мандрівка екологічно-пізнавальним туристичним маршрутом, що пролягає по заповідній території Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг», – це був відкритий урок з географії на лоні дикої природи. І не випадково. Адже саме у ці дні учні-восьмикласники з предмету Географія вивчають тему «Природно-заповідний фонд України».
Під час проходження уроку-мандрівки школярі вищезазначеної школи мали унікальну нагоду не лише почути багато цікавого про ПЗФ України, але й наочно побачити природні об’єкти на заповідній ділянці НПП «Північне Поділля».
Перше, що відвідали школярі-мандрівники, було водне джерело, яке є одним із витоків річки Стир. Працівники відділу рекреації та туризму парку розповіли школярам про річки, які протікають по заповідних територіях парку, про водоносні горизонти та про вододіли, зокрема й про Головний європейський вододіл.
На іншій ділянці турмаршруту, де розташовується годівниця для звірів, юні мандрівники слухали розповідь інтерпретаторів природи НПП «Північне Поділля» про лісових мешканців Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг». А на ділянці де зростають реліктові буки, школярі не лише їх споглядали, але й мали неабияку нагоду обійняти велетенські багатолітні буки-патріархи, притулитися до них щічками тощо.
Окрім велетенських буків, юні мандрівники також споглядали лісові квіти, зокрема печіночницю звичайну, анемону дібровні, медунку, ряст та зубницю залозисту й, ставши навколішки щоб не зривати квіточок, діти намагалися вловити їх запах – запах весни.
Та, попри живі рослинні об’єкти, юні мандрівники споглядали й велетенські мегаліти – кам’яні останці всіляких химерних форм, що 11-7 млн років тому вийшли на поверхню із дна архаїчного Сарматського моря. Вони, наче вікові стражі, й до нині стоять у буковому лісостані Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи. Один із таких мегалітів стоїть на трьох опорах на одній із вершин цієї заповідної території у вигляді лагідного звіра. Відси і його назва – «Триніг».
Також юні туристи побували біля печері-гроту, що є, за твердженням археологів Львівського державного університету ім. Івана Франка, погребальним місцем наших пращурів-язичників.
У підвечірню пору, сповнені масою цікавих знань та гарним настроєм від спілкування із живою природою, немирівські школярі-мандрівники повернулися до рідної домівки.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест