В НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДКРИВСЯ ОСІННІЙ ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН. ПЕРШИМИ МАНДРІВНИКАМИ СТАЛИ УКРАЇНСЬКІ ТА НІМЕЦЬКІ ШКОЛЯРІ

10.09.2019 admin Новини

У п’ятницю, 6 вересня, на заповідних ділянка Національного природного парку «Північне Поділля», території якого розташовуються у Бродівському, Буському та Золочівському районах Львівщини, відкрився осінній туристичний сезон. Першими мандрівниками цьогоріч стали гімназисти старших класів Бродівської гімназії ім. Івана Труша та їхні ровесники із міста Зіген, що в землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина). Одинадцять школярів із Німеччини та двоє їх наставників прибули до України щоб ознайомитися із особливостями української освіти, взяти участь у роботі спільного проєкту «Йозеф Рот», а також побачити цікаві природні та культурологічні місця Бродівщини.
Природничо-краєзнавчу мандрівку для шкільної молоді та вчителів провели інтерпретатори природи відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля» по краєзнавчому туристичному маршруті, який пролягає заповідними територіями Комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг», що у Бродівському районі.
Під час мандрівки юні туристи мали нагоду оглянути водне джерело, що є одним із витоків річки Стир, почути багато цікавого про водоносні горизонти Бродівського краю, зокрема й про Головний європейський вододіл, побачити велетенські багатолітні буки-патріархи і, навіть бачити як відходять у вічність вікові дерева, а ще бачити березу темну, залишки фортифікаційних споруд військ Вермахту періоду Другої світової війни, унікальний буковий ліс тощо. Але найбільше захоплення у юних мандрівників, як зауважили працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля», викликами мільйонлітні кам’яні останці, що залишилися у спадок від часів архаїчного Сарматського моря. Саме мегаліти всіляких химерних форм як, наприклад «Камінь-кат», «Мертва голова», яких у продовж маршруту «Триніг» чимало, привертали увагу мандрівних школярів. Також неабияку зацікавленість у юних туристів спричинила печера-грот, що є місцем ритуального поховання наших пращурів-язичників.
Завершилась кількагодинна мандрівка на узліссі, поруч із мальовничою лісовою поляною, у так званій зоні регульованої рекреації, спеціально облаштованій природоохоронцями парку для пікніків та розваг на природі, де юним мандрівникам колоритний шеф-кухар приготував смачний обід.
Після обіду шкільні наставники з української сторони провели для мандрівних школярів майстер-клас із написання художніх картин та ескізів з використанням меленої і розчинної кави. Школярі із завзяттям поринули у таке своєрідне мистецтво. Кожен старався створити свій унікальний шедевр. Однак, це вдавалося не всім.
У післяобідню пору, сповнені наснаги та гарного настрою від спілкування із живою природою.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест