В НПП «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ПРИРОДООХОРОНЦІВ ЗІ СПЕЦІАЛІСТАМИ НЕК «УКРЕНЕРГО» ТА НАУ

21.09.2022 admin Новини

У середу, 21 вересня, в Національному природному парку «Північне Поділля» відбулася робоча зустріч природоохоронців установи зі спеціалістами Національної енергетичної компанії «Укренерго» та науковцями із кафедри екології Національного авіаційного університету. Метою цієї робочої зустрічі було проведення замірів впливу електричного та магнітного полів високовольтних ліній електропередач (ЛЕП), що пролягають через природоохоронні території НПП «Північне Поділля», на біорізноманіття.

Проведені спеціалістами заміри показали, що магістралі ЛЕП, які виділяють певні електричні та магнітні поля, не мають суттєвого впливу на видове різноманіття як флори, так і фауни. Про це зазначила експертка з охорони довкілля НЕК «Укренерго» Ганна Якименко. За її словами, чисельний та видовий рослинний склад під магістралями ЛЕП, майже нічим не відрізняється від рослинності, що зростає поза їх межами. Також, науковці та спеціалісти робочої групи зазначили, що електромагнітні поля від ЛЕПів не впливають і на орнітофауну. Кожен із них мав нагоду споглядати багато різного птаства, що сиділо на проводах електроліній та літало поміж них.

Окрім спільно проведеної роботи, того дня працівники НПП «Північне Поділля» провели для учасників згаданої робочої групи пізнавально-краєзнавчу мандрівку по туристично-рекреаційному маршруті «Триніг». Під час мандрівки столичні гості ознайомилися із ботанічними та геологічними об’єктами, що трапляються упродовж туристичного маршруту, який пролягає по природоохоронній території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг». Зокрема мандрівники мали нагоду споглядати як зростає така рослина як плющ звичайний, почути від ботаніків про її особливості тощо. Потім київські гості оглянули водне джерело, що є одним із витоків річки Стир, залишки військових бліндажів періоду Другої світової війни, слухали біля годівниці цікаві розповіді працівників Парку про лісових звірів, які мешкають на цій заповідній території та оглянули різновиди дерев на різних лісових кварталах.

Але найбільше враження на гостей справили геологічні об’єкти – мільйонлітні кам’яні останці всіляких химерних форм, які 11-7 млн літ тому вийшли на поверхню із дна колишнього Сарматського моря.
Не дивлячись на тогоденні примхи погоди, столичні гості та господарі, сповнені приємних вражень від мандрівки та спілкування із унікальною живою природою, у вечірню пору подалися до Бродів на нічліг – хто в готель, а хто додому.

P.S. Робоча зустріч відбулася в рамках чотирьохстороннього Меморандуму про співпрацю, підписантами якого є представники від НЕК «Укренерго», Національного авіаційного університету та Національних природних парків «Північне Поділля» і «Кременецькі гори».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест