НА БРОДІВЩИНІ ВІДБУВСЯ ЕТНО-ЗАХІД «АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ» ЗА УЧАСТІ ПРИРОДООХОРОНЦІВ І ШКОЛЯРІВ

12.12.2018 admin Новини

У переддень вшанування пам’яті Св. Андрія, працівники відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», спільно зі школярами старших класів Маркопільського НВК та за сприяння працівників відділу культури, національностей, релігій і туризму Бродівської РДА, зорганізували й провели колоритний етнічно-рекреаційний захід «Андріївські вечорниці».
Як зазвичай, розпочалося дійство із дівочих піснеспівів, зачувши які до дівчат завітали парубки. Уже в дружньому колі, почастувавши хлопців варениками, дівчата розпочали гадати на свою майбутню сімейну долю, зокрема хто першою вийде заміж. Для цього кожна дівчина поставила свою вишневу гілочку у вазу з водою. Відтак, чия гілочка зацвіте до Різдва першою – тій і першою під вінець. А ще дівчата гадали за предметами, що були сховані під тарілками: ключик – гарною буде господинею, лялечка – зрада від коханого, стопка – чоловік п’яниця, квіточка – незабаром заміж. А котрій уже невдовзі ставати на рушничок, дівчата визначали шукаючи персня у мисці, повній пшениці, та переставлянням чобітків до порога.
Однак, найбільше дівчат цікавило, ким буде суджений. Для цього їм належало із зав’язаними очима знайти в одному із чотирьох кутків предмет: молоток – суджений буде господарем, віник – гулякою, дзеркало – вродливий, книжка – розумний.
У свою чергу парубки розважали дівчат всілякими забавами та змагалися у спритності. Розділившись на два гурти, хлопці влаштували перегони у мішках та старалися першими наповнити шаровари «шарами» – повітряними кульками. Радостям глядачів у залі, образно кажучи, не було меж. А ще парубки демонстрували свої уміння заплітати дівочу косу.
Веселою та емоційною була розвага «Опанас, лови нас». Для цього дівчата, взявшись за руки, ходили по колу, а парубок, із зав’язаними очима, вибирав собі суджену напомацки.
Не обійшлось без головного традиційного дійства святкувань – кусання калити. До хатини внесли калиту, прив’язану до палиці червоною стрічкою, і парубки по-черзі, стрибаючи, намагалися відкусити шматок від неї.
У завершенні Андріївських вечорниць всі учасники і глядачі заспівали колядку та послухали веселу гумореску у виконанні представника відділу культури, національностей, релігій та туризму Бродівської РДА Сергія Шклярука.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест