ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МІГРУЮЧИХ ПТАХІВ

14.05.2022 admin НаукаНовини

 

Бути вільним, як птах в небі – мрія і прагнення безлічі людей. Прагнення справжньої свободи ніколи не покидало нас. Як ніколи, це актуально зараз – в час війни.

Прообразом, символом свободи, миру є багато видів птахів. Особливої уваги заслуговують мігруючі птахи. Щорічно в другу суботу і неділю травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів (WorldMigratoryBirdDay). Цьогоріч ці дні припадають на 14 та 15 травня.

Всесвітній день, присвячений мігруючим, або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Назріваючі проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя, про що свідчить підписана в 1906-му році Міжнародна конвенція з охорони птахів і наступний за нею «Міжнародний договір про перелітних птахів», ратифікований у 1918-му році..

Фахівці Національного природного парку «Північне Поділля» постійно ведуть спостереження, вивчають видовий склад та чисельність мігруючих птахів, виявляють проблеми, створюють оптимальні умови для їхнього життя. Адже завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест