ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ

21.11.2022 admin ЕкоосвітаНовини

15 листопада – День вторинної переробки. До Міжнародного дня вторинної переробки у Бродівському фаховому педагогічному коледжі ім. М.Шашкевича фахівці Національного парку «Північне Поділля» провели еколого – освітній захід. Учасниками були студенти групи П-31. Курсовий керівник Лагола Ірина Михайлівна запропонувала активно включитися в обговорення проблеми утилізації побутових відходів. Студенти переглянули презентацію про те, що можна зробити із використаних матеріалів, дізналися чим відрізняється утилізація від ліквідації відходів, чому проблема вторинної переробки є особливо актуальною. За останні три десятиліття людство використало третину наявних на Землі ресурсів. Щороку витрати збільшуються на 1,5%, тому такого важливого значення набувають вторинна переробка сировини, економія корисних копалин, пошуки альтернатив.

Люди щодня викидають величезну кількість сміття, хоча більшість відходів можна було б використати повторно, що принесло б чималу користь довкіллю та державі.

День вторинної переробки бере початок з 1997 року, коли мешканці США вперше відзначили America Recycles Day (День, коли Америка переробляє відходи). Він проводився екологами з метою заохочення американців, які здавали відходи для вторинної переробки і купували продукцію, виготовлену з вторинної сировини.

Ця дата має на меті привернення уваги громадськості, промислових структур до проблеми вторинної переробки відходів. Зазвичай вторинній обробці підлягають папір, скло, пластик, а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.

Завдання вторинної обробки – вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.
‼Варто пам’ятати, що 60 кг зібраної макулатури збережуть життя одного дерева, виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку – на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг та зменшить споживання енергії на 40%, 1 т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4 т бокситів, а економія енергії на виробництво алюмінію сягає 95%.
Національний природний парк «Північне Поділля» закликає: «Будьте свідомі! Бережіть природу!!!».

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест