ВОДА -ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ

26.11.2019 admin ЕкоосвітаНовини

Вода є найпоширенішим мінералом у навколишньому середовищі. Основна маса води зосереджена в океанах і морях.Частка прісної води складає всього 2% від її загальних запасів у світі.
Чиста вода не має кольору і запаху, прозора. Вода характеризується унікальними властивостями, яких позбавлені інші природні тіла. Даний мінерал знаходиться в природі в трьох станах – твердому, рідкому, газоподібному, причому безперервно здійснюється його перехід з одного стану в інший.
Нещодавно екоосвітяни НПП «Північне Поділля» організували та провели для учнів Золочівського економічного ліцею еколого-пізнавальне заняття «Вода – джерело життя». Метою заходу було розширити уявлення учнів про значення води як основи життя на планеті Земля, виховувати економне та дбайливе ставлення до води , як до природного ресурсу.


В цілому організм людини складається на 86–50% з води. Значення води в житті людини визначається тими функціями і тією величезною часткою, яку вона займає в загальній масі тіла людини і його органів. Разом із учнями розрахували кількість води в їхньому організмі.Достатнє надходження води в організм є однією з основних умов здорового способу життя. Вода бере активну участь в хімічних реакціях, що проходять в нашому тілі, доставляє живильні речовини в кожну клітку, виводить токсини, шлаки і надлишки солей, сприяє пониженню кров’яного тиску.
Споживання достатньої кількості води – це один з кращих способів запобігти утворенню каміння в нирках. Учитель біології, Ірина Бірулін, запропонувала учням поповнити їхній водний баланс сімома варіантами води , а саме: вода з лимоном, вода з медом, вода з м’ятою, вода з кмином, вода з імбирем, вода з фенхелем, вода з гвоздикою, вода з лаймом. Під час заняття було не тільки пізнавально, а й ароматно.Разом із старшокласниками працівники природоохоронної установи визначали водневий показник ph за допомогою вимірювального приладу ezodo.
Такі зустрічі привертають увагу підростаючого покоління до проблем води, яка є основою усього живого і становить багатство кожної держави.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест