ВИГОТОВЛЕННЯ ПИСАНОК В СТИЛІ “ДЕКУПАЖ”

18.04.2022 admin ЕкоосвітаНовини

Великодні свята насичені звичаями й традиціями. Однією з них є фарбування яєць.В залежності від стилю фарбування бувають писанки, крашанки, крапанки, дряпанки, тощо.

Але написати писанки, наприклад, з використанням воску не всім вдається, оскільки ця справа вимагає багато часу та легких і вмілих рухів. Найпростіше – пофарбувати яйця в розчині з додаванням харчових барвників або наклеїти спеціальні наклейки. Але ж інколи хочеться якоїсь оригінальності чи то, навіть, більш святкового декору. Одним з багатьох стилів прикрашання великодніх яєць є декупаж.

Декупа́ж (фр. découpage, від découper — «вирізати») — техніка декорування різних предметів, заснована на приєднанні малюнка, картини або орнаменту (зазвичай вирізаного) до предмета і подальшому покритті отриманої композиції лаком заради збереження, довговічності і особливого візуального ефекту. При виконанні роботи в даній техніці, спочатку вирізають надрукований малюнок на папері, а вже потім приклеюють його на виріб, який треба задекорувати.По суті, це виготовлення колажу чи паперова аплікація.

Техніка декупаж з’явилася в Німеччині в кінці ІХ століття. Під час хрестових походів лицарі привозили меблі виготовлення з цінних порід дерев прикрашені декоративним різьбленням, які в свою чергу виглядали багато та вишукано. Тому такі речі були рідкістю і коштували дуже дорого. Але майстри часу не гаяли і знайшли вихід. На меблі які виготовлялися на місцевих підприємствах наклеювали вирізані малюнки з паперу, розфарбовували та наносили декілька шарів лаку для деревини.

МИ СПРОБУВАЛИ! СПРОБУЙТЕ І ВИ!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест