ВЕСНА НЕ ЗА ГОРАМИ…

17.02.2023 admin ЕкоосвітаНовини

А ви теж так думаєте? Щодо передбачень… Довіряємо Гідрометцентру. Але існують і народні прикмети. Вважається, що такі милі тваринки як бабаки віщують весну. Існує навіть День бабака. Перші згадки про День бабака датовані ще 1841-м роком. Для Канади та Сполучених Штатів Америки – це традиційне національне свято, що відзначається 2-го лютого, проте його популярність вже давно перейшла межі цих країн. Багаторічні спостереження підштовхнули людей до формування своєрідних народних «закономірностей» – прикмет, завдяки яким людям вдавалося з максимальною точністю визначати настання весни. Навіть зараз офіційна гідрометеорологія не береться робити такі довготривалі прогнози, які демонструє хороший і перевірений бабак.

Спостерігаючи за бабаком, який вилазить зі своєї нори в цей день, потрібно звернути увагу на його поведінку, за якою і можна визначити настання довгоочікуваної весни. Якщо цей день буде похмурим і бабак не зможе побачити свою тінь, але спокійно залишить насиджену нору, то висока ймовірність, що зима незабаром закінчиться, а весна очікується рання. Якщо день буде сонячним і бабак, спостерігаючи свою тінь, піде назад ховатися в нору, то зима швидше за все триватиме ще шість тижнів. На території Парку бабаки не живуть. Але є їжаки, які теж можуть передбачати прихід весни. Ще в Римській імперії 2 лютого відзначали День їжака: розбуджений від сплячки їжак таким же чином прогнозував погоду на весну. В Німеччині трошки пізніше цю роль виконував борсук. Але в США менше їжаків та борсуків, тому роль “метеоролога” відвели бабаку, і не помилилися!

Багато цікавого про тварин-метеорологів дізнавалися учні 4 — Б класу Бродівського ОЗ ЗСО І-III ст. Вчителька Соколовська Галина Володимирівна представила фахівців Національного природного парку «Північне Поділля» з еколого-освітнього відділу, які провели цікавий своєрідний екскурс у світ тварин-метеорологів. Передбачати прихід весни в Україні починали ще на початку останнього місяця зими. На 40 день після Різдва, 15 лютого, в Україні відзначають Стрітення.

Свої емоції діти відобразили, створивши своєрідну поезію у стилі «сенкан», отримали розмальовки бабака. У кожного учня вийшла «своя» картина. А також учні завзято виготовляли стрітенські свічки з вощини. Діти поповнили свої знання про природу рідного краю, традиції українського народу, розвантажились емоційно.

На завершення прозвучало: «Любімо природу, бережімо природу рідного краю!» Діти бажали один одному миру. Дякували нашим мужнім ?? захисникам ??, які захищають нас.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест