ВЕЛОМАНДРІВКА НА ЛОНО ПРИРОДИ ДЛЯ БРОДІВСЬКИХ ШКОЛЯРІВ

31.10.2021 admin Новини

У п’ятницю, 29 жовтня, школярів 8-В класу Бродівської середньої школи №3, разом зі своєю класною керівницею Іванною Карплюк, здійснили веломандрівку по дорогах лісових масивів, яку для них організували та провели працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля». Цілоденна веломандрівка видалася не лише розважальною та рекреаційною, але й краєзнавчо-пізнавальною.

Під час велоподорожі восьмикласники мали нагоду споглядати унікальний цегляний міст овальної форми австрійського періоду, що був збудований у 1911 році й пережив дві світові війни, оглянути руїни колишнього польського костелу 1939 року та почути цікаві розповіді про самобутність цих об’єктів.

Також юні веломандрівники побували у лісовому масиві, де знаходяться уцілілими бетоновані бліндажі у системі залишків шанцево-фортифікаційних споруд на колишніх позиціях австро-угорського війська, дізналися багато цікавого про події, які тут мали місце у роки Першої світової війни.

Після огляду зазначених об’єктів, школярі-восьмикласники здійснили багатокілометровий велопробіг лісовою дорогою, по якій у 1911-1913 роках пролягали вузькоколійка Вільгельма Шмідта. Під час велопробігу юні роверисти споглядали різнобарв’я осіннього лісу, побували біля 500-літнього дуба-патріарха та лісового ставка.

Однак, найбільшою відрадою дня для школярів, за їхніми словами, були відвідини території мисливського господарства «Стир», що розкинулося у лісовому масиві в околицях села Збруї. Тут вони мали нагоду перепочити, побувати на острівці із мальовничим будиночком посеред ставка, оглянути екзотичних птахів – павичів, королівських голубів та інших видів орнітофауни, а також наживо, образно кажучи, поспілкуватися із молодим диким козликом.

У надвечірню пору, коли сонечко торкнулося обрію, юні веломандрівники повернулися до рідного міста Броди. Того дня їхній велопробіг склав майже 38 кілометрів.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест