ВЕЛОМАНДРІВКА ДО ДНЯ ГЕРОЇВ

24.05.2024 admin НовиниРекреація

У четвер, 23 травня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для школярів 5-10-их класів Берлинської школи Бродівської громади цікаву природничо-краєзначу веломандрівку, яка була приурочена до загальнонаціонального свята – Дня Героїв.

Під час мандрівки юні велотуристи оглядали архітектурні історичні споруди рідного села, зокрема уже частково модифіковану будівлю колишньої сільської управи, залишки ДОТу австрійського війська Першої світової війни та історичну водяну помпу. Також школярі побували на ділянці, де у 19-му сторіччі знаходилася сільська церква, а сьогодні там височіє меморіальний хрест на честь Героїв України – запорозьких козаків, січових стрільців, воїнів УПА – та слухали розповіді екскурсовода про звитяжну боротьбу українського народу. А ще юні краєзнавці мали нагоду дізнатися багато цікавого про річку Бовдурка, її, образно кажучи, характер та оглянути звивисте русло ріки.

У сусідньому селі Конюшків веломандрівники оглянули напівзруйновану історичну садибу Потоцьких, любувалися залишками архітектурного оздоблення, що частково ще залишилося на стінах замку, будинку дворецького та заїжджого двору цього історичного маєтку.

В селі Язлівчик шкільна дітвора побувала на місці колишнього дерев’яного костелу, якого кілька років тому було демонтовано та відновлено у львівському скансені – музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицього.

Окрім того, в процесі веломандрівки, школярі слухали розповіді гідів-велопровідників про історичні події етнічного характеру, зокрема, як переповідають місцеві мешканці, заплутані ситуації із життя людей на одному із мікрорайонів села Берлин – колишньому хуторі Гатки.

Коментуючи подію, педагогиня-організаторка Берлинської школи, краєзнавиця Ольга Андріїв сказала: «Вже традиційно четвертий рік поспіль школярі нашої школи здійснюють веломандрівку з метою вивчення історії рідного краю. Зазвичай, веломаршрути, які ми напрацьовуємо, охоплюють цікаві об’єкти: тут і сакральні та меморіальні пам’ятки, зокрема могили воїнів УПА, і військово-фортифікаційні споруди та природні цікавинки місцевого значення».

Повернулись юні веломандрівники до свого села із незначною втомою, але з приємними враженнями від побаченого.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест