ВЕЛИКОДНІ СВІЧКИ – ХРАНИТЕЛІ ВЕЛИКОДНІХ ТРАДИЦІЙ

03.04.2023 admin ЕкоосвітаНовини

Свято вже скоро! Готуємося!

Незабаром світле і добре свято Великодня. Кожне свято має свої традиції. Особливо шанують християни свято Воскресіння Христового.

Основні символи Великодня – паски, крашанки та писанки. Але ви коли-небудь замислювалися, що святкове оформлення великого свята на цьому не закінчується, взяти, наприклад, великодні свічки. Вони – невід’ємна частина служби, що символізує святий вогонь і Бога. Свічки на паску запалюють на пасхальну службу, за святковим столом ставлять у свічники або ж вставляють у святкову паску. Свічка символізує Світло Правди, Світло мудрості, Світло Євангелія, що перемагає темряву гріха.

Нещодавно в Ясенівський ЗЗСО завітали фахівці з еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» Тишко Тетяна та Шушкевич Надія, які розповіли про символізм вогню великодньої свічки. В класах панувала особлива атмосфера, адже учні та вчителі старанно скручували вощину, формували свічку, яка поступово набувала форму яйця. В приміщеннях м’яко солодко пахло натуральним медом. Виготовивши свічку, учні ще й декорували їх різнокольоровим кружевом та стрічками. В декорі переважали синьо-жовті кольори. Свічка набула символічного значення. Діти запевнили, що обов’язково покладуть виготовлену свічечку до Великоднього кошика, запалять її під час Богослужіння та на святковому столі. Всі бажали один одному добра, любові, а головне ПЕРЕМОГИ!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест