БІЛИЙ ЛЕЛЕКА-ЖИВИЙ СИМВОЛ УКРАЇНИ

12.05.2022 admin ЕкоосвітаНовини

Леле́ка бі́лий — птах родини лелекових, ряду лелекоподібних. Окрім науково прийнятої назви, у цього птаха безліч народних назв: чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер.

Білий лелека — птах розміром від 80 до 100 см довжиною, розмахом крил 200—220 см та вагою від 2,5 до 4,5 кілограмів.

Білі лелеки харчуються переважно дрібними тваринами — дощовими черв’яками, комахами, жабами, мишами, рибою та іноді падлом.

Ареал білого лелеки — Європа, Північна Африка та Азія (від Туреччини до Кавказу). В Україні гніздовий, перелітний вид, наявні окремі випадки зимівлі. Гніздиться майже на всій території, крім високогір’я Карпат, крайніх південно-східних районів і Криму; у періоди міграцій може траплятися скрізь.

Білі лелеки — синантропні птахи. Вони охоче селяться в населених пунктах.

З дерев лелеки віддають перевагу тим, що ростуть поблизу людського житла або в заплавах рік і мають велику розлогу крону. За підрахунками, зробленими в Україні у 1987 році, більш ніж половина гнізд на деревах були збудовані на тополях, ясенах, вербах i дубах.

Розміщення гнізд білого лелеки за останні десятиліття зазнало значних змін.

Білий лелека не належить до видів птахів, яким загрожує вимирання. На відміну від лелеки чорного, який занесений до Червоної книги України.

ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО…

  1. Білі лелеки дуже полюбляють сарану, тому багато мешканців Африки називають цих пернатих також „пожирачами сарани„.

  2. Орли, молотоголови та лелеки будують найбільші гнізда. Гніздо лелеки може бути діаметром близько 1,5 м і досягати 1,5 м заввишки.

  3. У білих лелек є одна дивовижна звичка: їжу вони підкидають дзьобом вгору і знову ловлять. Так само вони чинять під час полювання, ймовірно, щоб зручніше розмістити здобич у дзьобі.

  4. Колись білі лелеки влаштовували гнізда на скелях та деревах, а тепер частіше гніздуються на дахах будинків. У багатьох країнах люди прагнуть привернути лелек і готують основи для їхніх гнізд.

  5. На південь лелеки летять неорганізованими зграями. Найцікавіше те, що різні напрямки перельоту можуть мати молоді лелеки, що вивелися в одному й тому ж гнізді. Якось у 1974 році знайшли двох закільцьованих птахів з одного виводку: першого — у Франції, другого — в Угорщині.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест