БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ ВІД ПОЖЕЖ!

17.03.2022 admin НовиниОхорона

Щороку на землі виникають понад 200 тис. лісових та степових пожеж – стихійного, не керованого поширення вогню по території. При чому, майже 90 % загорянь стається з вини людини. Звичайно, пожежі виникали на Землі в усі часи, але за останні 500 років кількість лісових та степових пожеж зросла у 10 разів. До того ж на 10-кілометрову зону поблизу населених пунктів їх припадає 93%. Причина цього – елементарна недбалість та необережне поводження з вогнем.

Найбільше пожеж виникає від багать. У сухий період року пожежа може виникнути від не загашеної сигарети чи сірника, бо лишайники, мохи, трави, сухе листя чи хвоя, дрібні гілячки спалахують від них, як порох. На ділянках з сухою травою швидкість руху вогню, становить 15-20 м/хв.

Пожежі завдають природі великої шкоди. Обгорілі дерева, чорна земля – це те, що видно одразу. А згодом? Навіть невеликий вогонь призводить до послаблення життєстійкості дерев, масового їх пошкодження шкідниками та хворобами. Так, за 2 роки після пожежі всихає четверта частина обпалених до висоти 1,5 м. дерев. Якщо ж воно обгоріло до 3,5 м., то всихає 60%. Зі згарища на здоровий ліс переходять шкідники. Загибель лісу призводить до ерозійних процесів, порушення гідрологічного режиму території.

Національний природний парк «Північне Поділля» повідомляє, що відповідно до положень Закону України “Про пожежну безпеку” Правила пожежної безпеки є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають на території Нацпарку.

Національний природний парк «Північне Поділля» звертає увагу населення та органи місцевого самоврядування, що відповідно до статтей 771, 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна, а відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України і кримінальна відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки, за самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду.

Тому закликаємо громадян відмовитись від спалювання сміття, сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу та спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей, а в теперішній воєнний час відволікає значні фінансові та людські ресурси, зокрема підрозділів ДСНС, від виконання завдань по локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій викликаних військовими діями.

Будьте обережні в поводженні з вогнем! До біди – лише крок! Пам’ятайте: банальна людська необережність може завдати непоправної шкоди довкіллю! Давайте всі разом максимально берегти навколишнє природне середовище нашого мальовничого краю.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест