АРХАЇЧНИЙ ЗАКАМ’ЯНІЛИЙ ПІСКОВИК «ТРИНІГ» ЗУСТРІЧАВ МАЛЕНЬКИХ МАНДРІВНИКІВ ІЗ МІСТА БРОДИ

12.09.2023 admin НовиниРекреаціяРекреація

У вівторок, 12 вересня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели для маленьких туристів – школярів 4-А класу Бродівської середньої школи №4 – рекреаційно-краєзнавчу мандрівку по туристичному маршруті «Триніг», що пролягає по території однойменної комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи.

Під час мандрівки маленькі мандрівники ознайомилися із рослинним розмаїттям території, зокрема вивчили такі рослини як плющ звичайний, копитняк європейський та їхні особливості, оглянули ошатні дерева у буковому лісостані, обнімали їх та фотографувалися із ними тощо.

На зупинці біля лісової годівниці для звірів, дітвора із захопленням слухала інтерпретаторів природи про лісових мешканців території пам’ятки природи.

Та найбільше маленьким мандрівникам прийшлися до вподоби велетенські закам’янілі пісковики, що вийшли на поверхню 11-7 млн років тому із дна палеоісторичного Сарматського моря. Зокрема малечу дуже вразили мегаліт «Триніг» – закам’яніла глиба у формі лагідного звіра, що наче лісовий страж, стоїть на вершині гори на трьох опорах, та мегаліт «Лежачий пес». Також дітвора побувала біля печери-гроту, що є ритуальним погребальним місцем наших пращурів-язичників.

В обідню пору усі дружно зібралися на території рекреаційного осередку, що у підніжжі мальовничої гори Збараж, й смакували страви, приготовлені на відкритому вогнищі, потім розважалися іграми та співали українських патріотичних пісень. Відрадно було дорослим почути славнозвісну пісню «Ой у лузі червона калина», яку діти заспівали у повному тексті.

Сповнені наснаги від спілкування із живою природою, та з незабутніми враженнями, усі щасливі та усміхнені повернулися до своїх домівок.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест